Попит на купівлю квартир впав по всій території України, у Києві — на 52% в порівнянні з жовтнем 2021 року, на півдні та сході — на 90−100%. Про це йдеться в даних Flatfy (проєкт ЛУН).
Попит на вторинну нерухомість впав. Що відбувається з цінами
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуці: головні фінансові новини
Що відбувається на ринку
Найбільше цінник у доларах за квадратний метр на вторинне житло підскочив у Сумській області — +122%. У Львівській області приріст становив +64%, в Івано-Франківській — +58%, у Київській — +55%.
Читайте також: Середня вартість оренди квартири в Києві знизилася на 22% — дослідження
Також ціни на понад 50% зросли у Запорізькій та Дніпропетровській областях. Лише у Харківській області ціни помітно впали — на мінус 33%.
Показник пропозиції вторинного житла впав найменше у Дніпропетровській області — мінус 2%, Київській області — мінус 25% та Закарпатській області — мінус 26%.
Найбільше зменшилась пропозиція у Кіровоградській області — мінус 92%, у Житомирській області — мінус 86%, у Миколаївській області — мінус 85%.
Аналогічна ситуація і з попитом на придбання вторинного житла в Україні. Найбільше він впав на сході та півдні України: на мінус 100% на Херсонщині, на мінус 94% у Миколаївській області, на мінус 91% на Харківщині, на мінус 86% — в Одеській та Запорізькій областях.
Як писав раніше «Мінфін», через бойові дії та вимушений переїзд до відносно безпечних регіонів українці в 1,5 рази частіше шукають орендоване житло.
За статистикою Olx Нерухомість, якщо ще за день до початку війни орендою цікавились 1,6 млн разів, то зараз це число зросло до 2,7 млн. Найпопулярніший запит — квартира (близько 2,3 млн запитів).
Читайте також: Забудовники відкривають продажі у новобудовах: ціни і умови продажу під час війни
Коментарі - 7
Про це йдеться в аналітичному дослідженні OLX Нерухомість, переданому УНІАН.
«Місто Лева через перенасичення вимушено переміщеними українцями, а також як відносно безпечне місто зі збереженою інфраструктурою поки лідирує щодо здорожчання цін як у новобудовах, так і на вторинці. Так, суттєво зросла ціна за квадратний метр у новобудовах Львова на 36%, на вторинному ринку — на 12%», — йдеться в повідомленні.
При цьому в дослідженні зазначається, що на 18% подорожчали квадратні метри первинного ринку нерухомості у Дніпрі. В Одесі та Києві ціна зросла на 11% та 6% відповідно, а у Запоріжжі квадратний метр залишився на рівні довоєнних показників.
Щодо вторинного ринку, то тут більш оптимістичні показники: в усіх містах, крім Львова, ціна за метр збільшилась в середньому на 2%.
«Ціни на житло по Україні до початку повномасштабного вторгнення складали в середньому 20 346 грн/м2 на вторинці та 30 019 грн/м2 — для пропозицій на етапі будівництва. Після анонсування про відкриття реєстрів та їх фактичного старту роботи, з 26 квітня ціни на квадратні метри в новобудовах не змінились, а на вторинному фонді навіть зменшились на 6% до 19 157 грн/м2», — йдеться в повідомленні.
Про це повідомляється на сторінці Харківської міської ради у Facebook.
За словами міського голови Ігоря Терехова, внаслідок війни близько 30% житлового фонду знищено, чимало харків'ян втратили домівки.
«Зараз ми почали добудовувати ті будинки, які розпочали ще до війни. У місто повертаються будівельники та техніка, починається робота. І я впевнений, що ми швидко наберемо колосальну динаміку і відбудуємо дуже багато», — зазначив мер.
Також він наголосив, що при будівництві нових мікрорайонів обов’язково врахують досвід, здобутий під час війни.
«Поки ми маємо такого сусіда, з тим режимом, що є зараз, насамперед ми зобов’язані думати про заходи безпеки. Тому у всіх будинках, школах та дитячих садках обов’язково з’являться бомбосховища», — обіцяє міський голова.
Нас всегда учили — при возрастании спроса на товар растет и цена на него.
Но КАК при падении спроса на 85% , цена товара растет на 50 %? То есть спрос УПАЛ почти в 7 раз, а цена ВЫРОСЛА в полтора раза?
Это какой то сюр .
Лично я могу объяснить такую метаморфозу одним- ЭТО НЕ ЦЕНА на недвижимость , ЭТО ХОТЕЛКИ продавцов недвижимости.
Продавцы назначают цены «с потолка» , боясь продешевить, но при этом совсем не учитывают при ценообразовании нынешних реалий, что за окном война и что их товар завтра уже может быть просто перестанет существовать от какого то шального «прилета» . И что от того, что из города уехало большое количество потенциальных покупателей и арендаторов этого жилья, оно уже , как минимум, не так интересно как до войны
Больше чем уверен, что РЕАЛЬНЫХ сделок купли продажи в десятки раз меньше от довоенного.
Дал объявление и буквально в первый же день сдал за 2500 грн + комм услуги.
Это было 87$ в месяц или 1050$ в год (при курсе 28,5 грн) Больше 11% годовых в валюте !!!
Радовался как слон. НО НЕДОЛГО . Через 4 месяца началась война. Квартирантка съехала (уехала в Польшу) . И я почти месяц пытался сдать. Спрос упал очень сильно. Пришлось сильно сбавить цену и сейчас нашел квартиранта за 1800 грн + коммуналка , что примерно 48 долларов месяц или 583 в год и получается всего лишь 6% годовых (это если еще доллар не прыгнет. Тогда вообще печаль.)
И мне кто-то будет рассказывать, что нормально цене на недвижимость вырасти в полтора раза , при том, что ее сдать получается чуть не в 2 раза дешевле (если в валюте считать) ?