Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час зустрічі з представниками АЗС зазначив, що спільне завдання держави та бізнесу — аби люди мали пальне, а на ринку не було зловживань.
Автотранспорт із пальним проходить кордон з українського боку без черг — Денис Шмигаль
Головні тези
За словами Шмигаля, влада в особі Кабінету Міністрів, усіх центральних органів виконавчої влади, митниці й прикордонної служби повністю сприяє й допомагає бізнесу, щоб подолати кризу на ринку пального.
«Зі свого боку особисто мав перемовини щодо лібералізації логістичних шляхів із Президентом Європейської ради Шарлем Мішелем і Президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн. ЄС уже запровадив для України так звані „коридори солідарності“», — додав він.
У Держприкордонслужбі повідомили, що автотранспорт із пальним проходить кордон з українського боку без черг. Учасники ринку також констатували, що затримок у проходженні кордону немає.
Оперативний штаб на чолі з першою віцепрем'єркою Юлією Свириденко сьогодні ще додатково опрацює отримані від бізнесу пропозиції та сформує комплексне рішення для подолання паливної кризи.
Читайте також: Пальне знову подорожчало. Які ціни пропонують АЗС
Як писав «Мінфін», Міністерство економіки України 5 травня оприлюднило нові граничні ціни на пальне. Зокрема, ціна на бензин «звичайних» марок на АЗС не повинна перевищувати 37,69 грн/л, на дизильне пальне — 42,63 грн/л.
Відповідно преміальні марки пального можуть реалізовуватись з 5%-вою надбавкою: бензин «А-95» — за 39,57 грн/л, дизильне пальне — за 44,76 грн/л.
Коментарі - 3
Вы владелец заправки, что лучше и выгодней.
1. Привезти с Польши 3 бензофуры и продать с накруткой в 3 грн/л как требует закон.
2. Привезти с Польши 1 бензофуру и продать с накруткой в 20 грн/л. за что ничего не будет.
При отсутствии реальной ответственности за накрутки естественно сейчас процветает (и будет) вариант № 2. Сбивать цену сейчас некому, заправкам же выгоден дефицит и им нет смысла его удовлетворять.