Сенат США 16 травня переважною більшістю проголосував за остаточний розгляд проекту про виділення Україні допомоги у $40 мільярдів. Основне голосування може відбутися вже 18 травня. Про це повідомляє Bloomberg.
Сенат США провів процедурне голосування за новий пакет допомоги для України на $40 мільярдів
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
16 травня пройшло так зване процедурне голосування, на ньому 81 сенатор підтримав ухвалення закону без обговорень, 11 — проти.
У виданні вважають, що на основному голосуванні Сенат також підтримає новий пакет допомоги для України, наголосивши таким чином на «широкій підтримці країни у війні проти Росії».
Читайте також: У Сенаті США спробували заблокувати виділення Україні $40 мільярдів
Передісторія
13 травня у Сенаті стався інцидент з блокуванням законопроєкту щодо виділення $40 мільярдів для України. На цей крок зважився сенатор від штату Кентуккі Ренд Пол — він заблокував законопроєкт одноосібно. Свій крок сенатор пояснив нібито турботою про національну безпеку США.
11 травня Палата представників США схвалила пакет допомоги, що передбачає підтримку України на загальну суму близько $40 млрд.
Президент США Джо Байден наприкінці квітня запросив у Конгресу виділення на допомогу Україні додаткових $33 мільярда, більшість із яких піде на оборону, але також і на гуманітарну допомогу.
9 травня американський лідер підписав закон про ленд-ліз та захист демократії в Україні.
Коментарі - 4
Ослабление росии для США это и запуск ВПК (длинных технологических цепочек с широкими мультипликаторами), и передел нефтегазового рынка ЕС (давняя цель США — гнать СПГ через атлантику в ЕС), и бегство капитала из стагнирующей ЕС куда? — в США, конечно же. И так далее и тому подобное. Не говоря уже про политические бенефиты — усиление роли США, ослабление росии…
На выходе added value будет существенно превышать эти жалкие 40 ярдов (что такое 40 ярдов для экономики с ВВП 21 трлн долларов).