Реальний ВВП України у 2022 році може знизитися щонайменше на третину. Надзвичайно важливим для України сьогодні є міжнародна фінансова допомога. Про це заявив голова НБУ Кирило Шевченко в інтерв'ю Asahi Shimbun.
Голова НБУ заявив, що реальний ВВП України в 2022 році знизиться щонайменше на третину
Головні тези
Економічні втрати внаслідок війни будуть колосальними. Проте, за оцінками НБУ, економіка України поступово відновлюватиметься.
«Опитування Національного банку свідчать, що частка підприємств, які повністю припинили діяльність, знизилася до 17% у квітні порівняно з 32% на початку березня», — зазначив Кирило Шевченко.
Нацбанк працює насамперед над розширенням фінансової підтримки за двома напрямами:
- фінансування через своп-лінії. Вже підписали угоду з Нацбанком Польщі, ведуться перемовини з іншими центробанками та міжнародними організаціями.
- фінансування через передавання Україні спеціальних прав запозичення (СПЗ). Вже були зустрічі з представниками низки країн, щоб реалізувати цей варіант. Санкційний тиск на країну-агресора також має посилюватися.
«Війна в Україні стала переломним моментом, що вимагає від світу термінових і нестандартних рішень», — додав голова НБУ.
Читайте також: За квітень резерви НБУ скоротилися на 4%
Як писав «Мінфін», джерелами фінансування державного бюджету за період з 24 лютого до 10 травня 2022 року є військові облігації, кредити від міжнародних фінансових організацій, а також двосторонні кредити та гранти. Всього з початку війни Україна отримала майже 338 млрд грн.
Коментарі - 4
А наступного року можемо і всі +100% показати…
Про це йдеться у фінансовому тижневику групи ICU.
Як зазначили аналітики компанії, інфляція й надалі переважно обумовлюється труднощами із постачанням товарів та послуг, та стрімким зростанням вартості перевезень через високі ціни на пальне. Додатковим проінфляційним чинником стає зростання вартості імпорту попри те, що офіційний курс гривні до долара залишається фіксованим від початку війни.
«Ми очікуємо, що інфляційний тиск залишатиметься високим у наступні 12−18 місяців, а споживча інфляція може сягнути діапазону 25−30% восени», — йдеться у повідомленні.