Окупанти, крім грабежу 500 тис. зернових на тимчасово окупованих територіях України, незаконно вивезли також десятки тисяч тонн соняшникові олії, сотні кілограмів овочів, а також вкрали в українських аграріїв с/г техніку. Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.
Російські окупанти крадуть в Україні зерно, олію та овочі
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
Армія крадіїв
«Окупанти на Херсонській, Запорізькій, Луганській, Донецькій областях вивезли близько 500 тис. тонн зернових. Плюс відомо про вивезення декількох десятків тисяч тонн соняшникової олії. Безпрецедентні крадіжки продовжують відбуватися. Ми стежимо за ситуацією. Усе документуємо. І однозначно будемо на всіх фронтах боротися за повернення вкраденого і повну компенсацію завданих збитків», — зазначив Висоцький.
Він додав, що зафіксовано факти крадіжок і с/г техніки. «Вона в наших фермерів сучасна. По GPS (супутникова система навігації, що забезпечує вимірювання відстані, часу та визначає місце розташування) можна чітко відстежити, що вона поїхала на територію рф та Криму», — підкреслив перший заступник міністра.
Читайте також: На сотні мільйонів доларів: російські окупанти крадуть зерно в Україні
За його словами, окупанти вкрали і декілька сот кілограмів овочів в українських громад, що нині перебувають на тимчасово окупованих територіях.
Експорт зернових
Стосовно ситуації з експортом українських зернових, то, за його словами, в України зараз два десятки мільйонів тонн с/г продукції, передбаченої на експорт. У зв’язку з блокуванням українських портів активно розвиваються альтернативні шляхи експорту.
«Ми бачимо прогрес за ці 2,5 місяці війни. В основному за рахунок залізничного транспорту через країни ЄС — Польщу, Словаччину, Угорщину та Румунію. Також 10−15 % через ці ж країни ми транспортуємо за допомогою автомашин. І розвиваються річкові перевезення в Дунайському регіоні Одеської області», — розповів Тарас Висоцький.
Він також підкреслив, що держави-партнери пішли назустріч українській стороні у питаннях спрощення процедури проходження контролю, загалом швидкості його проходження, а також допомоги з рухомим складом.
Читайте також: Через війну врожай зерна в Україні буде на 20% нижчим
Діє система 24/7 сприяння експорту продукції з України. І вона дає свої результати. Так, у квітні було експортовано майже в 5 разів більше ніж у березні.
Коментарі - 4
Згниєте всі орки в українській землі!