Національний банк України 9 травня 2022 року викупив військових облігацій на суму 30 млрд грн. Про це йдеться у повідомленні регулятора.
Нацбанк здійснив п'ятий викуп військових облігацій на суму 30 млрд грн
Банки мають потенціал до збільшення портфеля ОВДП
За словами пресслужби НБУ, підтримка бюджету Нацбанком залишається необхідним заходом з огляду на значні оборонні, гуманітарні та соціальні потреби в умовах війни, розв'язаної Росією.
«Позиція НБУ щодо фінансування бюджету незмінна — підтримка з боку регулятора не може бути основним джерелом фінансування видатків уряду. Нацбанк докладає зусиль, щоб стимулювати ринковий попит на відповідні папери», — зазначають там.
Сьогодні значний потенціал до збільшення свого портфеля ОВДП має банківська система України, враховуючи наявну в неї ліквідність: гривнева становить 227 млрд грн, валютна — $7,2 млрд.
«Важливим завданням є активізація ринкових залучень через розміщення Міністерством фінансів ОВДП, зокрема через підвищення ставок до привабливіших для їхніх покупців рівнів. Активізація ринкових запозичень дасть змогу мінімізувати ризики для фіскального сектору та водночас зберегти макрофінансову стабільність і довіру до НБУ», — коментують у Нацбанку.
Читайте також: 10 травня — крайній термін подання податкової звітності за перший квартал 2022 року
Як писав «Мінфін», минулого тижня кількість вкладників у воєнні облігації серед громадян та бізнесу збільшилася з 11,8 до 43,3 тисяч.
Нагадаємо, з 10 травня 2022 року набирає чинності низка змін НБУ, що стосуються, зокрема, валютних обмежень.
Коментарі - 2
При этом Гетманцев рассказывает что поступления налогов перевыполнены, и вообще всё замечательно. У Шевченка тоже всё в порядке с банковской системой.
Но у меня ощущение что всё это — пороховая бочка, которая даст о себе позднее знать в виде девальвации и других последствий. Печатаньем денег — экономику не оживить.
Лучше бы запустили программы кредитования бизнеса нормальные и решили что делать в этой сфере, а так просто банки дерут проценты и толку никакого. А обещанные 0% никому не доступны практически. Большинство стран даже во время кризисов старались оживить экономику, у нас же просто рапортуют что всё «почти» хорошо, но резервы тают, деньги печатаются, кредитование мертво, а банки добивают заёмщиков и урезают всем лимиты.
Понятно что ситуация сложная в бюджете — но решать её печатаньем денег, к сожалению, не выход… Это всё несёт в себе куда более печальные последствия, чем затыкание сейчас дыр таким способом.