В Україні через війну застрягли 25 млн тонн зерна, які неможливо вивезти, бо Росія заблокувала морські порти, а сухопутна логістика не розрахована на таку кількість продукції. Про це заявив представник Продовольчої організації ООН (ФАО), пише Ліга.Бізнес з посиланням на Reuters.
В Україні «застрягли» майже 25 млн тонн зерна — ООН
►Підписуйтеся на «Мінфін» в Instagram:
головні новини про інвестиції та фінанси
«Ситуація, яку ми спостерігаємо зараз в Україні, майже абсурдна. Є близько 25 млн тонн зерна, яке можна було б експортувати, але його не можуть вивезти з країни просто через відсутність інфраструктури й блокаду портів», — заявив у п'ятницю в Женеві заступник директора відділу ринків і торгівлі ФАО Йозеф Шмідхубер.
Ситуація може ще більше погіршитися після того, як почнеться збір урожаю. В Україні просто не вистачить елеваторів для зберігання такої кількості зерна.
Україні немає альтернативи
Перший заступник міністра аграрної політики Тарас Висоцький 5 травня в ефірі єдиного телемарафону заявив, що інші країни, насамперед Близького Сходу й Африки, не зможуть обійтися без експортного постачання української сільськогосподарської продукції.
«Якщо ситуація з війною та блокуванням портів триватиме, наприклад, до пів року, країни цих регіонів у принципі не матимуть збіжжя. А це означає голод», — заявив він.
Читайте також: Світу загрожує голод через закриття українських портів — ООН
«Ми постачали 10% світового експорту пшениці, понад 15−20% ячменю, понад 50% соняшникової олії. З України в середньому експортувалося 50 млн тонн с/г продукції. У рекордні роки цей показник доходив навіть до 65 млн тонн. Сьогодні немає можливості знайти альтернативу таким обсягам і замінити нашу продукцію. Це неможливо зробити фізично, навіть у перспективі найближчих 3−5 років», — додав Висоцький.
Нагадаємо
У березні світові ціни на продовольчі товари різко зросли та досягли максимального історичного рівня.
Читайте також: «Голод та нестабільність». Експерт розповів, які глобальні наслідки матиме російське вторгнення
У квітні індекс цін на продовольство ФАО склав 158,5 пунктів, що на 0,8% нижче, ніж у березні. Хоча в місячному вимірі він знизився, квітневий індекс був на 29,8% вище, ніж роком раніше.
Коментарі - 6
«Українець — це гордість і сила, рашист — ганьба і приниження». Будуть великі врожаї цього року.
В тому ж стилі:)