«Укравтодор» на сьогодні оцінює збитки від пошкодження дорожньої інфраструктури (дороги та мости) під час війни з Росією у понад 900 млрд грн. Про це пише Interfax-Україна.
«Укравтодор» оцінює збитки від руйнування доріг та мостів у 900 млрд грн
Збитки від війни
«На сьогодні зруйновано 24 тис. км доріг, із них 9 тис. км доріг — дороги державного значення. Крім того, зруйновано понад 300 штучних споруд, з яких 125 — на дорогах держзначення. Наша цифра щодо збитків — понад 900 млрд грн», — заявив перший заступник голови «Укравтодору» Андрій Івко.
За його словами, для відновлення дорожньої інфраструктури за наявності фінансового ресурсу необхідно 3−4 роки.
Читайте також: В Україну ввезли без розмитнення понад 19 тис. авто. Це заважає поставкам зброї та гуманітарки
Івко зазначив, що на сьогодні основне завдання — це зробити проїзди там, де зруйновано мости. На цей час шляховики вже встановили 30 тимчасових штучних споруд, якими можна рухатися, а також розчистили майже 750 км доріг.
«Нині ми відновлюємо ті області, які звільнені ЗСУ. У Київській області вже розчищено 220 км доріг комунального значення (в Ірпені, Бучі, Гостомелі) та 260 км доріг державного значення. Крім того, вже зроблено тимчасовий проїзд 17 (із 37 зруйнованих) штучними спорудами і наразі виконуються роботи ще на 2», — сказав він.
Андрій Івко також зазначив, що нині вже відновлено рух дорогою Київ-Чернігів і на дорогах міжнародного значення — Київ-Чоп та Київ-Ковель-Ягодин.
Як писав «Мінфін», станом на 2 травня загальна сума прямих збитків, завданих Україні через розпочату Росією війну, сягнула майже $92 млрд — за понад два місяці українці втратили 89,5 тис. авто.
Коментарі - 8
Як повідомив керівник проектів із підтримки реформ Київської школи економіки Максим Нефьодов, про це свідчать результати аналізу, який здійснюється в межах проєкту «Росія заплатить» командою KSE Institute.
«Це, звичайно, велика кількість підприємств, які постраждали у всіх сферах, починаючи від відносно невеликих пошкоджень, до підприємств, в тому числі, які належать іноземним інвесторам, які повністю згоріли і знищені», — пояснив Нефьодов.
За його словами, для фіксації пошкоджень та руйнувань фахівці використовують дрони, супутникові зображення. Також експерти обробляють величезну кількість даних, зокрема, повідомлення від державних органів та інформацію з надійних медіа.
Як повідомляв УНІАН, за даними KSE, станом на 2 травня загальна сума прямих задокументованих збитків інфраструктури, спричинених повномасштабним вторгненням РФ в Україну, сягнула майже 92 млрд доларів або 2,7 трлн грн.