Європейський союз має намір ввести повне нафтове ембарго Росії протягом 9 місяців. Про це заявив Єврокомісар з питань економіки Паоло Джентілоні. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на інтерв'ю виданню il Messaggero.
ЄС введе повне ембарго на нафту з Росії через 9 місяців — єврокомісар
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Вплив на економіку
За словами єврокомісара, нафтове ембарго вплине на економіки країн ЄС, проте вплив на російську економіку буде набагато більшим.
«Наша пропозиція полягає в тому, щоб прийти до ембарго, залежно від різних нафтопродуктів, протягом дев'яти місяців. Якщо зробити це в більш короткі терміни, це може мати наслідки для світових цін на нафту, які парадоксальним чином суперечать нашим цілям», — заявив єврокомісар.
Передісторія
Раніше «Мінфін» писав, що шостий пакет санкцій ЄС, який розробила Європейська комісія, передбачає відмову від закупівель російської сирої нафти протягом 6 місяців та припинення імпорту нафтопродуктів з РФ до кінця 2022 року.
Як повідомлялося, Угорщині та Словаччині — двом країнам, які сильно залежать від імпорту нафтопродуктів — дадуть 20 місяців, щоб поступово зменшувати російський імпорт.
Читайте також: ЄС планує запровадити нафтове ембарго проти РФ вже цього року
В свою чергу, уряд Словаччини наполягатиме на тому, щоб ЄС звільнив її від ембарго на енергоносії РФ, яке може бути прийнято вже найближчим часом.
Крім того, Угорщина заявила, що блокуватиме будь-яку європейську пропозицію, яка призведе до обмеження імпорту енергоресурсів з Росії. Зокрема, нафтове ембарго.
Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну Захід став на шлях відмови від російських енергоресурсів: так, наприклад, Німеччина нині шукає альтернативи, Велика Британія планує повністю відмовитися від них до кінця року, а США вже запровадили ембарго.
Коментарі - 2
В Україні планують заборонити обіг російського рубля на території держави, а також його використання для міжнародних переказів та розрахунків. У Верховній Раді вже зареєстрували загальний пакет документів, який складається з трьох відповідних законів.
Основний законопроєкт — це № 7334, він пропонує на період воєнного стану:
заборонити будь-яке використання російського рубля в Україні та для транскордонних переказів та переміщень;
примусово обмежити право власності на активи у російських рублях (прибрати нарахування відсотків, комісій тощо);
вивести з обігу рублеві активи, що належать резидентам РФ або резидентам України, що під контролем резидентів Росії (цей метод відрізняється від їхньої конфіскації тим, що не вимагає рішення суду);
заборонити допуск до торгів фінансовими інструментами, номінованими у російських рублях;
заборонити офіційний курс рубля (виняток — можливі репарації);
криміналізувати незаконні дії з російськими рублями;
надати НБУ право вирішувати, на які інші валюти можна поширити такі самі обмеження (приміром, білоруський рубль).
Законопроєкт № 7335 спрощує процедури вилучення іноземної валюти, виведеної з цивільного обороту в Україні, яка переміщується через митний кордон, а № 7336 встановлює кримінальну відповідальність за порушення норм, прописаних у попередніх документах.