Нафтова компанія Shell знайшла покупця на свою мережу автозаправних станцій у Росії - ним може стати «Лукойл». Про це повідомляє Forbes.
Shell продає російську мережу АЗС
►Підписуйтеся на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Що відомо про продаж
Про відповідне рішення співробітників російського офісу повідомили 5 травня. Угода наразі не підписана, сторони знаходяться в процесі переговорів. Водночас компанію-покупця Shell не розголошувала.
Представник Shell підтвердив Forbes, що компанія веде переговори з «незалежними зацікавленими сторонами».
Зазначається, що Shell продає всі заправки разом з персоналом за умови, що співробітники отримуватимуть поточні зарплати до кінця року.
Читайте також: Shell розпочала процес виходу з російського проекту «Сахалін-2»
В Росії у Shell більше 370 АЗС в 28 містах. Частина з них належить самої компанії, деякі працюють під брендом Shell на умовах франшизи.
Співрозмовник видання на паливному ринку зазначають, що бізнесом Shell зацікавилися кілька гравців, зокрема — «Лукойл», якого в російському офісі Shell вважають найбільш ймовірним покупцем.
Від російських активів збираються відмовлятися й інші нафтові гіганти. Зокрема, про такі плани заявляли ExxonMobil, BP і Equinor.
Коментарі - 5
Відповідні три законопроєкти зареєстрували у Верховній Раді. Про це свідчить розміщена на сайті інформація.
Законопроєкт № 7334 пропонує запровадити обмеження щодо російського рубля лише на період дії воєнного стану.
Пропонують заборонити будь-яке використання російського рубля в межах України й для транскордонних переказів і переміщень; вивести з цивільного обороту активи, виражені в російських рублях, що належать резидентам РФ або громадянам України, які перебувають під контролем резидентів РФ. Виведення рублів із цивільного обороту відрізняється від їх конфіскації тим, що здійснюється за законом ipso jure й не потребує рішення суду.
Крім того, законопроєкт передбачає, щоб за запитом Кабінету міністрів України надавати право Нацбанку України поширювати зазначені обмеження на валюти інших країн, які сприяють агресії РФ проти України, зокрема Білорусі.
Законопроєкт № 7335 встановлює особливий порядок вилучення та утилізації іноземної валюти, яку переміщують за кордон.
Водночас законопроєкт № 7336 передбачає кримінальну відповідальність за незаконні вимоги припинити використовувати гривню як платіжний засіб в Україні або на окремих її територіях чи обмежити таке використання, а також за вимогу використовувати іноземну валюту або грошові сурогати замість гривні.
«Русский корабль, иди на*уй»! І всі рашисти та їхні ватні підстилки йдіть нах*й!
Майже 95 тис. росіян звернулися зі скаргами до Центробанку Р Ф. Попри те, що курс наразі нижчий, ніж до війни, валюти немає ніде: ні в обмінниках, ні в банках.
Про це повідомляє Express.co.uk.
Теперішній курс в країні відображений тільки на папері - купити долар чи євро можна лише на чорному ринку, де вартість значно вища.
Один із найбільших міжнародних банків Wells Fargo повідомив про те, що реальний курс долара в Росії становить 180 рублів за долар. Це більш ніж утричі вище за офіційну вартість валюти в РФ.