Постачання російського газу до Китаю за перші чотири місяці 2022 року тримаються на стабільному рівні близько 43 млн кубометрів на добу. Про це повідомляє Інтерфакс із посиланням на дані «Газпрому».
«Газпром» стверджує, що за січень-квітень збільшив постачання газу до Китаю на 60%
►Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіна»:
головні фінансові новини
«Зростає експорт газу до Китаю газопроводом „Сила Сибіру“ в рамках двостороннього довгострокового контракту між „Газпромом“ і CNPC. Обсяг поставок за перші чотири місяці 2022 року перевищує аналогічний показник минулого року майже на 60%», — стверджує російський монополіст.
За чотири місяці 2021 року експорт газу до Китаю по «Силі Сибіру» склав 3,09 млрд кубометрів. З повідомлення «Газпрому» випливає, що за чотири місяці 2022 могло бути поставлено 4,9 млрд кубічних метрів газу.
У січні 2022 року постачання було 1,3 млрд куб. м, лютому — 1,2 млрд куб. м. Таким чином — у березні та квітні (з урахуванням планового ремонту в ці місяці) — по 1,2 млрд куб. М.
Читайте також: Європі без російського газу буде погано.
Рік тому, у квітні 2021 року постачання помітно скорочувалося (приблизно на чверть до рівня першого кварталу), але у квітні 2022 року добовий обсяг постачання тримається на високому зимовому рівні.
«Сила Сибіру»
Постачання російського газу до Китаю з Чаяндинського родовища в Якутії по «Силі Сибіру» розпочалося наприкінці 2019 року, перші п'ять років відводяться на нарощування обсягів до 38 млрд куб. м на рік.
«У 2022 році Китай може стати четвертим найбільшим ринком збуту російського газу в далекому зарубіжжі після Німеччини, Італії та Туреччини, обійшовши таких великих споживачів як Франція, Австрія та Нідерланди», — мріє видання.
Читайте також: Війна із РФ. На чиєму боці опиниться Китай
Нагадаємо
Згідно з даними китайської митниці, китайський імпорт коксівного вугілля з РФ у березні зріс до 1,4 млн т. У лютому він становив 1,1 млн т, а в березні 2021 — 590 000 т. Імпорт ЗПГ за рік скоротився на 2%, 321 000 т.
Тим часом у міністерстві економіки РФ очікують, що через західні санкції видобуток нафти вже цього року впаде на 17%.
Коментарі - 3