У першому кварталі року попит на золото був на 34% вищий, ніж рік тому — переважно за рахунок значного притоку коштів у золоті ETF. Про це йдеться у останньому звіті Всесвітьної золотої ради.
Попит на золото у першому кварталі сягнув максимуму з 2018 року
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
За перший квартал 2022 року ціна золота у доларах США виросла на 8%. А попит на дорогоцінний метал виріс на 34% й склав 1234 т — найвиший показник з 4 кв. 2018 та на 19% вище ніж середній за останні 5 років.
Найбільше до цього доклалися два фактори: рекордна інфляція та російське вторгнення в Україну.
Попит за секторами
Притік капіталу до золотих ETF був найсильнішим з третього кварталу 2020 року. Утримуване ними золото виросло на 269 т, більш ніж перекривши відтік у 174 т за минулий рік.
Інвестиції у злитки та монети склав 281 т, що на 20% нижче, ніж в першому кварталі 2021, однак на 11% вище за п’ятирічне середнє. На попиті відобразилися рекордно високі ціни у Туреччині та нові локдани у Китаї.
Ювелірна продукція також збавила оберти. Попит за квартал був на 7% нижчий, ніж у першому кварталі 2021 — в першу чергу через падіння попиту у Китаї та Індії.
Центральні банки збільшили золоті резерви на 84 т. Чиста купівля майже подвоїлася у порівняні з минулим кварталом, але залищилася на 29% нище за 1 кв 2021 року.
Читайте також: В чому центробанки зберігатимуть резерви після війни
Сектор технологій продемострував найвищий рівень попиту з 2018 року на рівні 82 т.
Джерело: Metals Focus, Золота рада
Пропозиція та ціна
На аукціоні LBMA Gold Price PM золото виросло на 8%. Середня ціна за квартал склала $1 877,2 за унцію, на 5% більше ніж минулого кварталу.
Видобуток золот виріс на 3% за рік, сягнувши 856 т. Китай майже повністю поновив свої операції пілся закриття шахт з метою безпеки. Пропозиція зі сторони переробленого золота виросла на 15% порівняно з 1 кв 2021 й склала 310 т.
Хоча на початку року інвестиції у золото в Китаї виросли, попит впав майже до нуля у березні. Повернення локдаунів, пов’язане з новим спалахом коронавірусу, відобразилося на попиті на ювелірну продукцію, злитки та монети.
Читайте також: Ціни на золото: чи варто робити ставку на підвищення
Нагадаємо
На початку березня ціна золота вперше з серпня 2020 року ненадовго перевищила $2 тисячі на тлі активних бойових дій в Україні.
За 2021 рік золото впало у ціні на 3,51%, незважаючи на рекордну інфляцію. Це дало аналітикам підстави стверджувати, що золото втрачає свій статус захисту від інфляції.
Коментарі - 2