Міжнародні резерви України станом на 22 квітня становили близько $27 млрд. Зараз вони перебувають на такому ж рівні, як на початку війни. Про це повідомив в інтерв'ю Euromoney голова Нацбанку України Кирило Шевченко, пише Interfax.
Глава Нацбанку заявив, що міжнародні резерви України становлять $27 млрд
«Насамперед завдяки підтримці міжнародних фінансових інститутів, яка перевищила $4 млрд», — зазначив він.
Що з українськими резервами
Раніше НБУ повідомляв, що міжнародні резерви України станом на 1 квітня 2022 року становили $28,1 млрд, що на 2% більше, ніж на початок березня ($27,5 млрд), проте до середини квітня вони скоротилися до $27,4 млрд.
Шевченко зазначив, що більшість операцій на ринку зараз здійснюється за участю НБУ через вимушене запровадження обмежень. Україна витрачає свої резерви переважно на забезпечення критичного імпорту.
Голова Нацбанку додав, що ще однією статтею є обслуговування держборгу, який Україна не припиняла і не планує припиняти. «Що, на мою думку, є єдино правильною стратегією», — зазначив він.
Читайте також: Дефіцит бюджету України може сягнути рекордних 16−26% ВВП у 2022 році
Що з курсом долара та роботою банків
Шевченко також повідомив, що курс долара на «чорному» ринку сьогодні не дуже відрізняється від офіційного курсу, зафіксованого на початку війни: 33 грн/$ проти 29,25 грн/$, хоча у перші дні після російського вторгнення він сягав 39−40 грн/$.
За його словами, обсяг клієнтських депозитів у банківській системі з початку війни зріс на 83,6 млрд грн до 22 квітня, зокрема гривневі депозити фізосіб збільшилися на 21,6%.
Глава НБУ зазначив, що банки мають достатній запас якісних активів і мають доступ до інструментів рефінансування. Водночас, отримавши в перші дні війни бланкове рефінансування на рік на піку на суму 32,3 млрд грн, на сьогодні вони вже достроково погасили велику суму, знизивши заборгованість за ним до 9 млрд грн.
Читайте також: Скільки коштуватиме долар, якщо НБУ повернеться до плаваючого курсу — прогноз
Коментарі - 20
Админ ограничения, конечно тоже держат. Не на долго правда.
Віддайте знайомим підприємцям/валютчикам під процент.
Купіть акції продовольчих компаній чи на спілку в нерухомість.