Європейська Бізнес Асоціація звернулася до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля із закликом ініціювати розроблення ефективного та прозорого порядку надання короткострокової відстрочки військовозобов'язаним громадянам від призову на військову службу для виїзду за кордон для бізнес-цілей. Про це повідомила прес-служба ЄБА.
Бізнес звернувся до уряду за короткостроковою відстрочкою від мобілізації
Тільки особиста присутність
В асоціації зазначили, що переговорні процеси, організація логістичних ланцюгів, укладання зовнішньоекономічних контрактів тощо часом потребують можливості для ключового персоналу компаній виїздити за кордон у короткострокові відрядження.
«Налагодження нових логістичних ланцюгів, пошуки нових ринків збуту та постачання зазвичай потребують особистого залучення керівництва та профільного персоналу компаній. Окрім того, аби запускати нові виробничі лінії безпосередньо в країні важливою є можливість для інженерно-технічному персоналу брати участь у відповідному навчанні та обміні досвідом (закордонні спеціалісти часто не можуть прибути до України через безпекові ризики)», — зауважується у повідомленні.
При цьому на сьогодні відсутній чіткий та прозорий порядок отримання відстрочок від призову на військову службу з метою виїзду за кордон. На думку експертів ЄБА, вже у короткостроковій перспективі це може суттєво знизити якість переговорних процесів з міжнародними бізнес-партнерами або й взагалі призупинити запуск нових бізнес-проектів. В кінцевому результаті може програти виробництво промислової і сільськогосподарської продукції та, відповідно, знизиться надходження валюти в країну.
Крім того, невирішеним залишається питання щодо можливості перетину кордону заброньованих працівників, яким надана відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час.
Читайте також: Як платити податки на період дії воєнного стану — пояснення
Як почувається український бізнес
Як писав раніше «Мінфін», тільки за перший місяць війни загальні прямі втрати малого та середнього бізнесу оцінюються у $85 млрд.
- 21,6% малого та середнього бізнесу повністю припинив роботу. Ще 34,3% — майже повністю.
- 22,9% підприємств протягом останніх тижнів збільшили обсяг робіт, що свідчить про поступове відновлення ділової активності.
- 18,2% бізнесів провели релокацію, ще 3,4% — у процесі релокації. Географія релокації — переважно в Україні. Але 12% підприємств повністю чи частково перенесли ділову активність за межі України.
Читайте також: Без свят та зарплати: як працюватимемо до закінчення війни
Коментарі - 3
Креативно и спрос будет.
Если Вы о коррупции вобще, то мы все эксперты по другому в этой стране не прожить.
В садик сдай, в школу сдай, врачу заплати и т. д. до за место на кладбище.