Попри війну, в Україні продовжується посівна. Дев'ять областей повністю завершили сівбу ярих культур ранньої групи. Про це повідомляє міністерство аграрної політики та продовольства України.
Дев'ять областей України завершили сівбу ярих, банки видали майже 9 млрд кредитів
У сукупності майже 70% прогнозованих під ці посіви площ вже засіяні. За оперативними даними структурних підрозділів військових адміністрацій, сівбу ярих культур проводять 23 області України, крім Луганської, практично на всій території якої ведуться бойові дії.
Які області завершили сівбу:
- Волинська
- Закарпатська
- Кіровоградська
- Одеська
- Полтавська
- Рівненська
- Тернопільська
- Хмельницька
Читайте також: Україна забезпечена пальним для посівної — прем'єр-міністр
Скільки це коштує?
За даними міністерства, для проведення посівної українські банки вже видали аграріям кредитів на 8,84 млрд. грн. Основну частину цієї суми було залучено за програмою портфельних гарантій 80% — 7,16 млрд грн.
За програмою «Доступні кредити» банки також надають пільгові кредити та держгарантії на портфельній основі за ставкою 0% та терміном кредитування півроку, нагадує міністерство. Сума кредиту — 60 млн грн. Аграрії вносять заставу на 20% від суми кредиту, решту забезпечує держава.
Банки, за словами міністра Миколи Сольського, вийшли на темп видачі кредитів аграріям на тиждень на суму приблизно 3,5 млрд грн.
Мінагрополітики раніше повідомляло, що Україна веде переговори з європейськими партнерами щодо надання фінансової допомоги українським аграріям.
Читайте також: Кредити за програмою «5−7−9%» отримали 12 тис. фермерських господарств
Коментарі - 4
Про це повідомив Перший заступник Міністра аграрної політики Тарас Висоцький у блозі на Forbes.
Висоцький зазначає, що у вирішенні ситуації зацікавлений весь світ, оскільки постачання пшениці з України — це понад 10% річного споживання пшениці для 15 країн світу. Для прикладу, це 28% потреб Індонезії, 21% — Бангладеша, а Єгипет імпортує майже 80% своєї пшениці з росії та України.
«Всі прикордонні країни відгукнулись на проблему експорту зернових з України до третіх країн і або вже значно спростили процедури оформлення вантажних перевезень, або активно працюють над цим.
Зокрема ліберальні умови для українських перевізників запровадили: Румунія, Словаччина, Угорщина, Литва, Латвія, Естонія, а також Італія, Туреччина, Болгарія, Грузія, Данія, Греція та нещодавно Австрія», — резюмував він.