НБУ зобов'язався повернутися до режиму інфляційного таргетування з плаваючим курсоутворенням у міру нормалізації функціонування економіки та фінансової системи. Про це йдеться у Основних засадах грошово-кредитної політики на період воєнного стану, опублікованих на сайті регулятора.
НБУ пообіцяв повернутися до плаваючого курсу
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
З метою збереження фінансової стабільності в Україні Національний банк вимушено зафіксував обмінний курс та запровадив низку адміністративних обмежень, зокрема на валютні операції та рух капіталу.
Такі заходи, в комбінації з високим рівнем невизначеності, значно обмежують вплив ринкових інструментів на функціонування грошового та валютного ринків. Через це НБУ тимчасово відклав ухвалення рішень щодо облікової ставки.
НБУ хоче повернутися до ринкових механізмів
У міру відновлення здатності валютного ринку до самобалансування Національний банк і далі послаблюватиме валютні та капітальні обмеження та поступово повернеться до плаваючого курсоутворення.
Важлива передумова для цього у НБУ вважають відчутне зростання обсягів пропозиції валюти, зокрема з боку експортерів в умовах пожвавлення виробництва та відновлення транспортної логістики. Поступова відмова від фіксованого курсу та послаблення обмежень дадуть змогу уникнути накопичення значних макроекономічних дисбалансів.
Читайте також: Інфляція ставить рекорди: що робити державі, аби не добити економіку
Зниження невизначеності та посилення дієвості каналів монетарної трансмісії дозволять центробанку повернутися до традиційного режиму інфляційного таргетування. НБУ відновить прогнозний цикл та повернеться до застосування ключової ставки як основного монетарного інструменту для зниження інфляції до цілі НБУ 5% та утримання під контролем інфляційних очікувань.
Коментарі - 10