Виробник телекомунікаційної техніки Nokia залишає ринок РФ. Про це фінська компанія повідомила на своєму сайті.
Мінус ще одна компанія: фінська Nokia залишає ринок РФ
«З перших днів вторгнення в Україну для Nokia було зрозуміло, що подальша присутність у Росії неможлива. За останні тижні ми призупинили постачання, зупинили новий бізнес та переносимо нашу обмежену науково-дослідну діяльність з Росії», — зазначили у компанії.
Водночас Nokia не планує повністю згортати свою діяльність у РФ та підтримуватиме діючі мережі. «Коли ми вийдемо, намагатимемося забезпечити необхідну підтримку для обслуговування мереж та зробимо заявку на отримання відповідних ліцензій, щоб забезпечити цю підтримку відповідно до чинних санкцій», — йдеться в заяві компанії.
Минулого року на Росію припадало менше 2% чистих продажів Nokia.
Компанії долучаються до санкцій
Раніше «Мінфін» повідомляв, що один із найбільших французьких банків Société Générale вирішив піти з російського ринку, а також продати свою частку в Росбанку.
Читайте також: Франція готова заборонити імпорт російської нафти
Також найбільша банківська група Нідерландів ING Bank вирішила відмовитися від будь-яких нових бізнес-контактів з будь-якими російськими або білоруськими компаніями по всьому світу.
Коментарі - 4
Про це розповів соціолог Ігор Ейдман в ефірі телемарафону UAразом.
«Це питання принципово вирішене. Ембарго буде. У Німеччині про це говорять досить давно й у Євросоюзі. Я думаю, що це відбудеться найближчим часом, протягом найближчих кількох місяців», — зазначив Ейдман.
При цьому він зазначив, що в ЄС є країни, які ведуть «примирливу політику до Росії».
«Питання в тому, що не всі країни Євросоюзу однаково рішучі в цьому питанні. Є країни, які ведуть таку примирливу політику до Росії, — це Угорщина, В першу чергу, але таку ж політику вели в минулі роки Кіпр та навіть Італія, хоча після повномасштабного вторгнення італійська влада переглянула свої погляди й стала жорсткіше опонувати путінському режиму», — пояснив соціолог.
«Старші члени ЄС, як Німеччина та Франція, будуть тиснути на нових членів, які не хочуть цього ембарго. Це питання буде вирішено. Принципово і питання нафти, і питання газу європейці для себе вирішили. Путінська Росія в будь-якому випадку перестане бути основним постачальником енергоносіїв в Європу. Це все залишиться в минулому. У Росії були такі мрії - статус енергетичної наддержави, але ніякого статусу не буде. Росія буде продавати в обхід ембарго свою нафту в Азію з величезним дисконтом й ніяких перспектив у неї не буде в цій області», — підсумував Ейдман.