Українці зареєстрували в Дії понад 66 тис. заявок на компенсацію знищеного під час війни житла. Про це повідомив у телеграмі міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Українці подали в Дію понад 66 тис. заяв про пошкоджене майно
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні
фінансові новини
«Отримали понад 66 тис. заяв про пошкоджене майно українців після 24 лютого. Дякую, що ви допомагаєте нам збирати всю інформацію для експертів та комісії, які згодом будуть проводити оцінку житла», — написав міністр.
Як подати заяву в Дії
- Оновіть застосунок до останньої версії
- Зайдіть у Дію та натисніть → Послуги → Пошкоджене майно
- Заповніть форму, вказавши всю потрібну інформацію
Важливо: вносити дані потрібно тільки щодо вашого власного житла. Одна людина не може подати заяву на весь будинок, а тільки на свою квартиру.
Після реєстрації повідомлення очікуйте на інформацію про початок процедури оцінки та компенсації, що будуть визначені урядом.
Які документи збирати та як правильно це робити
Як писав «Мінфін», щоб претендувати на компенсацію, передусім доведеться довести, що саме ви є власником зруйнованого або пошкодженого об'єкта нерухомості.
«Таким доказом можуть бути: договір про купівлю-продаж нерухомості; свідоцтва про право власності на нерухомість; свідоцтво про право на спадщину; договір дарування; державний акт на земельну ділянку; виписки з реєстрів прав на нерухоме майно та технічний паспорт», — пояснює Володимир Фогель, адвокат адвокатського бюро «ЮФ «Семенова та Партнери».
За словами Людмили Куси, керівника практики вирішення спорів, адвоката Gracers Law Firm, доказами, що підтверджують факт руйнування чи пошкодження майна, є:
- акти про руйнування/пошкодження майна, складені ДСНС та органами місцевої влади,
- докладні фото- та відео фіксації нерухомості або іншого майна до та після подій,
- інформація зі ЗМІ,
- свідчення сусідів, очевидців, у яких докладно описані обставини ушкодження та їх характер, витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
«Особливу увагу слід приділити доказам того факту, що шкода завдана внаслідок військової агресії РФ, а не раніше: звертати особливу увагу на дати фото, дати в документах тощо», — каже Ігор Ясько керуючий партнер ЮК Winner.
Крім того, не зайвим буде максимально легалізувати свою історію. Наприклад, можна розмістити інформацію про зруйноване житло на сайті Росія заплатить — це ресурс, який збирає докази злочинів РФ для подальшого відшкодування.
Читайте також: 5 способів змусити Росію заплатити за зруйновану економіку України
Коментарі - 4