Німеччина може припинити імпорт російської нафти до кінця року, а газу — у 2024 році. Про це під час пресконференції в Лондоні заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц, повідомляє Економічна правда з посиланням на Reuters.
Німеччина може відмовитися від російської нафти вже до кінця року
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
На питання журналіста про те, чи відчуває Шольц почуття сорому за те, що країни ЄС платять Росії мільярди євро за викопне паливо, він заявив, що країна працює над своєю енергонезалежністю і «ми думаємо, що зможемо зробити це протягом цього року».
Російська нафта наразі становить 25% німецького імпорту, у порівнянні з 35% до початку Росією війни проти України, а імпорт газу скоротився до 40% з 55%. Імпорт російського вугілля знизився до 25% з 50% до вторгнення.
Країна хоче до літа скоротити частку російського газу до 24%, але щоб позбутися своєї залежності може знадобиться більше часу, заявляють в Німеччині — до літа 2024 року. «Ми активно працюємо над тим, щоб стати незалежними від необхідності імпортувати газ з Росії», — сказав Шольц.
Читайте також: Британія знизить залежність від нафти та перейде на атомну енергію
«Як ви можете собі уявити, це не так просто, тому що для цього потрібна інфраструктура, яку потрібно побудувати спочатку. Тому трубопроводи до північного узбережжя Німеччини, порти регазифікації, які дають змогу, наприклад, судна СПГ передавати свої запаси газу німецькій мережі», — пояснює він.
Нагадаємо
За підрахунками Інституту міжнародних фінансів, якщо проти Росії не введуть повне нафтогазове ембарго, вона зможе заробити на експорті енергоносіїв майже $321 млрд у 2022 році.
Євросоюз налаштований протягом 5 років позбутися енергетичної залежності від Росії. «До кінця травня ми надамо пропозицію з метою позбавитися нашої залежності від російського газу, нафти та вугілля до 2027 року», — повідомила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Першою з країн Євросоюзу від імпорту російського газу відмовилася Литва.
Читайте також: Скільки нафти готові розконсервувати із резервів країни у всьому світі
Водночас ЄС на місяць відтермінував вугільне ембарго РФ, зокрема через тиск Німеччини.
Коментарі - 6
Країна-агресорка за цей час отримала 37 млрд євро. Про це повідомив радник голови Офіса президента Михайло Подоляк у Telegram.
За його словами, Україна не мала такого обсягу озброєнь, як РФ. Однак росіяни надалі продовжують отримувати платежі для фінансування додаткових поставок ракет і снарядів на поля бою.
Водночас Подоляк наголосив на недостатності санкцій. Він заявив, що немає реального відключення від SWIFT ключових російських банків, немає тотального арешту майна членів керівної партії «Єдина Росія», а також немає прямого та непрямого ембарго на енергоносії.
«Така позиція партнерів поряд із недопрацьованими санкціями стимулює росіян до розширення воєнних дій, до масовішого знищення українців, остаточної відмови від незастосування важкої зброї проти мирних громадян, на окопування та перехід до війни на тривале виживання», — зазначив він.