Рейтингове агентство S&P Global Ratings знизило рейтинг Росії в іноземній валюті із CC/C до SD/SD, що означає вибірковий дефолт. Про це повідомляє Економічна правда з посиланням на повідомлення S&P.
S&P знизило рейтинг РФ до «вибіркового дефолту»
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Зазначається, що рейтинг у національній валюті залишається на рівні CC/C із негативним прогнозом.
«Зниження рейтингу спричинен тим, що російський уряд, як ми розуміємо, зробив виплати купонів і основної суми боргу за доларовими єврооблігаціями 2022 і 2024 років у рублях», — йдеться в повідомленні.
Тепер у Росії є 30 днів, щоб не допустити дефолт. Проте агентство сумнівається, що інвестори зможуть конвертувати рублеві платежі в долари з доходом, який було передбачено.
Читайте також: Надто ризиковано: фонд, що купував облігації Аргентини та Венесуели, не хоче інвестувати в РФ
Нагадаємо
6 квітня РФ переказала кошти для виплат купонного доходу та погашення єврооблігацій в рублях, адже банк-кореспондент не дозволив це зробити у доларах.
Росії вважає, що «виконала» свої зобов’язання, проте у більшості випадків іноземні кредитори не визнають російську валюту як погашення валютного боргу. Це може призвести до оголошення дефолту.
Читайте також: Економіст розповів, які наслідки для Росії матиме дефолт
Росія вжебула на межі дефолту 16 березня, коли країна мала здійснити виплату за купоном у доларах. Хоча багато факторів вказували на дефолт країни у цей день, РФ все ж змогла провести валютні виплати завдяки винятку з санкцій США, який діяв до 25 травня.
Але Мінфін США згодом вирішив закрити цю лазівку та заборонив Росії проводити доларові платежі за державним боргом із рахунків російських установ в американських банках.
Коментарі - 7
Російський центробанк повністю обмежив валютний ринок РФ і стверджує, що рубль нібито посилюється, але це всього лише «красива картинка».
Це «посилення» насправді штучне, заявив в ефірі 24 каналу член Ради Нацбанку Василь Фурман.
Сьогодні у росіян, за його словами, немає валютного ринку. Для них «малюють» будь-яку цифру: хоч 60 центів за рубль, як було в радянський період.
«Росіяни сьогодні не можуть купити долари, вони не можуть зняти їх з банківської системи. У них тільки починається все», — говорить Фурман.
Раніше в Мінфіні США заявили, що економічні санкції змушують Росію намагатися підтримувати курс рубля, що це виснажує її ресурси, які використовуються для ведення війни в Україні.
За словами заступника міністра, Штати з європейськими союзниками та партнерами ввели певний перелік санкцій. Ці обмеження вплинули на експортерів товарів з Росії. Вони були змушені взяти долари і євро, які заробляються на продажу товарів, вивести їх в РФ і обміняти на рублі. Таким способом Росія намагається підтримувати курс національної валюти, але це виснажує її військові ресурси.
«Кожен раз, коли вони беруть долар або євро і повертають їх до Росії, і змушують свої компанії купувати рублі, це виснажує їх ресурси, які вони могли б використовувати для ведення війни», — заявив Уоллі Адейемо.