У Туреччині продовжують фіксувати рекордну за останні 20 років інфляцію 61%. Зростання світових цін на енергоносії посилює економічні проблеми країни. Про це повідомляє Financial Times, передає «Економічна правда».
Інфляція у Туреччині досягла 61%: це рекордний показник за останні 20 років
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Індекс споживчих цін у березні зріс на 61% у річному обчисленні — з 54% у лютому, чим залишив його на найвищому рівні з березня 2002 року.
Витрати на продукти харчування, які становлять приблизно чверть інфляційного кошика Туреччини, зросли на 70% у річному обчисленні, тоді як витрати на енергоносії зросли майже на 103%.
Читайте також: Інфляція у Британії продовжує бити рекорди. Зростання цін прискорилось до 6,2%
Ще до того, як вторгнення Росії в Україну спричинило зростання цін на енергоносії, Туреччина боролася з найвищою інфляцією з часу приходу до влади партії президента Реджепа Таїпа Ердогана майже два десятиліття тому.
Зростання цін вдарило по підтримці турецького лідера серед населення і спровокувало хвилю протестів наприкінці минулого та початку цього року. Але Ердоган відмовляється дозволити центральному банку країни підвищити ключову ставку для стримування інфляції.
Коментарі - 5
Потому что бес толку, когда у инфляции немонетарная причина.
Про це повідомляє Reuters із посиланням на джерела.
Мінфін США не дозволив обробку банком-кореспондентом JPMorgan проводити останні купонні виплати за суверенними облігаціями.
Йдеться про облігації з терміном погашення у 2022 та 2042 роках. Банк-кореспондент обробляє купонні платежі з Росії, спрямовуючи їх платіжному агенту для розподілу серед закордонних власників облігацій.
Представник міністерства фінансів США також підтвердив, що деякі платежі не дозволені.
«Росія повинна вибирати між виснаженням цінних доларових резервів, що залишилися, надходженням нових доходів або дефолтом», — сказав представник Мінфіну США.
Росії, яка має в обігу 15 міжнародних облігацій номінальною вартістю близько 40 мільярдів доларів, досі вдавалося уникати дефолту за своїм міжнародним боргом, незважаючи на безпрецедентні санкції Заходу. Але наразі все ускладнюється, пише Reuters.
Якщо Росія не зробить жодних своїх майбутніх платежів за облігаціями в заздалегідь встановлені терміни або заплатить у рублях, де вказані долари, євро або інша валюта, це означатиме дефолт.
Хоча Росія не може отримати доступ до міжнародних ринків запозичень через санкції Заходу, дефолт позбавить її доступу до цих ринків доти, доки кредитори не отримають гроші, а будь-які судові справи, пов’язані з дефолтом, не будуть врегульовані.