Міністерство економіки Німеччини розглядає можливість націоналізації підрозділів Газпрому і Роснєфті. На такий крок влада готова піти через загрозу енергетичній безпеці, повідомляє німецький портал Handelsblatt з посиланням на власні джерела в уряді.
Німеччина планує націоналізацію «дочок» Газпрома та Роснєфті
Ключові посадовці уряду обговорюють експропріацію та націоналізацію німецьких дочірніх компаній російського Газпрому та Роснєфті. Підставою таких обговорень, у яких також бере участь канцлер Олаф Шольц, є занепокоєння щодо безпеки поставок енергоресурсів у Німеччину.
У разі дисбалансу цих компаній, системно важливих для Німеччини, федеральний уряд хоче запобігти масовому погіршенню енергопостачання, повідомляє видання.
Зазначається, що Gazprom Germania управляє великими газовими сховищами. А Роснефть Німеччина є ключовим гравцем на ринку бензину, дизельного палива та гасу як оператор нафтопереробного заводу. На німецькому енергетичному ринку обидві компанії зараз неможливо замінити.
Екстренний план
Як раніше повідомляв «Мінфіні», Німеччина розробила екстрений план, щоб підготуватись до потенційного відключення російського газу. Необхідність такого заходу обумовлена вимогою Володимира Путіна, щоби за блакитне паливо «недружні країни» платили в рублях.
Коментарі - 6
и продолжающаяся 37-й день наконец-то приоткрыла граза немецким бюргерам на свою катастрофиескую зависимость от России и российского бизнеса в Германии…
Але ж небуло такого закону, що сховища повинні бути наповнені, то вони зараз швиденько подали такий закон, може за пів року і приймуть.
Бюрократичні Європейці все ще граються в бумажки та все роблять по процедурі.
Інколи здається, що навіть коли по них запустять ядерну ракету, все що вони зможуть — створять нараду і будуть «глубоко обеспакоєні»
Міністр оборони Британії Бен Воллес підтвердив, що країна разом з союзниками домовилась надати Україні більше летального озброєння, щоб ефективно захищатися від російських окупантів.
Про це повідомляє The Guardian.
У допомогу ввійдуть системи повітряної і берегової охорони, артилерія дальньої дії, засоби протидії бронетехніці, а також широка підготовка і матеріально-технічна підтримка ЗСУ.
«Сьогоднішня донорська конференція демонструє рішучість міжнародної спільноти підтримати Україну перед лицем незаконного і неспровокованого вторгнення Путіна і Росії. Ми посилюємо нашу координацію, щоб посилити цю військову підтримку і забезпечити посилення ЗСУ», — заявив Воллес.
Не відставайте німці… в допомозі Україні.