Мінекономрозвитку РФ запропонувало провести делістинг депозитарних розписок на цінні папери російських компаній із іноземних майданчиків із подальшою конвертацією в російські цінні папери. Про це пише російський «Інтерфакс».
Усі на вихід. РФ хоче провести делістинг паперів російських компаній з іноземних майданчиків
Ініціатива з'явилася невдовзі після обвалу вартості депозитарних розписок найбільших російських емітентів на Лондонській фондовій біржі (LSE) на фоні новин щодо санкцій проти Росії.
Внаслідок падіння вартості паперів LSE 3 березня зупинила торги паперами 27 російських компаній. За даними на 2 березня вартість депозитарних розписок Сбербанку впала до 1 центу, розписки «Газпрому» подешевшали на 89%, «Лукойлу» — на 97,2%, «Норнікелю» — на 37%, «Роснафти» — на 70,4%, «НОВАТЕК» — на 91% і т.д.
Читайте також: Потьомкінський валютний ринок: чому в РФ виникли три курси рубля
Навіщо проводити делістінг
За допомогою делістингу Мінекономрозвитку планує «зменшити ризик перерозподілу корпоративного контролю у зв'язку з неринковим продажем таких цінних паперів», — розповіло джерело «Інтерфаксу».
Згідно з поправками, що обговорюються в уряді, російські емітенти протягом п'яти робочих днів з моменту набрання чинності законом будуть зобов'язані вжити «необхідних і достатніх» дій для розірвання договорів про розміщення депозитарних розписок. На надання в Банк Росії підтверджуючих документівтакож відводиться п'ять робочих днів, розповіло джерело.
Винятки з правила про обов'язковий делістінг можливі. Рішення про продовження обігу за межами Росії депозитарних розписок на російські цінні папери може бути прийнято «в порядку, встановленому урядом РФ, у тому числі на підставі клопотання російського емітента».
Коментарі - 10
К слову что-то затихли люди которые тут на Минфине рвали тельняшки за Россию.
Також побачили як їх «асвабаділі» в Маріуполі та Харкові та інших містах України, але особливо у вищезазначених містах.
Про це йдеться в економічному огляді S&P Global Ratings.
Через жорсткі санкції та розрив налагоджених зв’язків із західним бізнесом в економіці росії у 2022 році відбудеться глибока рецесія. За їх прогнозом, ВВП росії у поточному році знизиться на 8,5% і не зміниться у 2023 році.
Аналітики агентства попереджають про високу невизначеність щодо нових прогнозів. Двома тижнями раніше вони прогнозували зниження російської економіки на 6,2% у поточному році та її підвищення на 0,3% наступного, проте змушені були прогнози погіршити. А буде ще гірше на росії. Хмиз нехай жують орки.
🧐😒😏