Фондовий ринок США завершив торги понеділка зростанням за рахунок зміцнення секторів споживчих товарів, споживчих послуг та технологій.
Продажі автомобілів у США падають, а акції Tesla знову зростають. Важливі події на фондових ринках за понеділок
Dow Jones підвищився на +0,27%, досягнувши місячного максимуму, індекс S&P 500 підвищився на +0,71%, індекс NASDAQ підвищився на +1,31%.
У лідерах зростання були акції Tesla Inc, які подорожчали на 8,03%, Carnival Corporation, які набрали +5,49%, а також акції Etsy Inc, які підвищилися на +4,70%.
Лідерами падіння стали акції Discovery Inc, які знизилися у ціні на -6,47%. Котирування Mosaic Co знизилися у ціні на -4,72%.
Ф'ючерси на нафту марки WTI із постачанням у травні знизилися на -9,18%, або 10,46, до $103,44 за барель. Ф'ючерси на нафту марки Brent із постачанням у травні подешевшали на -9,01%, або 10,58, до позначки $106,79 за барель. Спотові ціни на газ у Європі зросли на 10%, до позначки $1232 за 1000 м³.
Новий спліт акцій Tesla
Акції Tesla у понеділок злетіли на +8,03% на день. Зростання акцій викликане новою заявкою компанії, яка пропонує провести голосування щодо ще одного дроблення акцій.
Виробник електрокарів Tesla оголосив, що планує провести спліт акцій, — йдеться у документі, поданому до Комісії з цінних паперів та бірж США (SEC). Рада директорів схвалила цю пропозицію. Але рішення також мають ухвалити акціонери на річних зборах.
Перший спліт акцій 5 до 1 відбувся у серпні 2020 року. Акції торгувалися на рівні близько $1300 під час попереднього оголошення про дроблення акцій і зросли до $2000 після новин, піднявши ринкову капіталізацію понад $400 млрд.
Із документа випливає, що компанія планує провести дроблення паперів, щоб виплатити дивіденди. Проте Tesla хоче заплатити не грошима, а акціями.
Потрібно відзначити, що акції компанії торгують за мультиплікаторами, що повністю відірвані від фундаментальних показників, і набувають ознак бульбашки. Компанія повинна продавати близько 16 мільйонів автомобілів на рік, щоб виправдати поточну оцінку акцій, тоді як у 2021 році вона продала близько 1 мільйона автомобілів.
Тип дроблення акцій, який Tesla запропонує акціонерам на наступних річних зборах, що відбудуться у червні, залишається невідомим.
Коригування цін на нафту
Ціни на нафту впали після того, як найбільший споживач нафти Китай заблокував Шанхай для проведення тестування протягом восьми днів після нового рекорду захворюваності на Omicron.
Але ціни на сиру нафту відскочили від своїх мінімумів після того, як канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що цього року найбільша економіка Європи може відмовитися від постачання російського вугілля та нафти, незважаючи на те, що сильно залежить від них.
Міністр енергетики Об'єднаних Арабських Еміратів Сухаїл Мохаммед Аль Мазруї також розвіяв побоювання нафтових биків про те, що у ОПЕК+ може виникнути спокуса компенсувати нинішній дефіцит нафти за рахунок збільшення видобутку понад стандартні щомісячні прирости на 400 000 баррелів на день.
«Але ми не можемо перенаситити ринок», — додав Мазруї. «Збільшення видобутку здійснюватиметься лише виважено та на основі консенсусу серед членів ОПЕК+».
У США падають продажі автомобілів
Продажі нових автомобілів у США можуть впасти до найнижчого рівня за останнє десятиліття, оскільки брак чипів та українська криза скорочують запаси, а зростання цін витісняє з ринку менш заможних покупців.
Очікується, що продажі автомобілів і легких вантажівок у США впадуть більш ніж на 24%, приблизно до 1,22 млн одиниць у березні, і знизяться більш ніж на 16% у першому кварталі.
Аналітики Сох заявили, що економіка США не повинна зазнати рецесії. Але Сох знизив свій прогноз продажів автомобілів і легких вантажівок у США на весь 2022 рік до 15,3 млн автомобілів, що на 700 тис. автомобілів менше, ніж у січневому прогнозі.
Середній дохід покупця нового автомобіля зараз становить $124 тис.
Основні бренди Детройта, такі як Chevrolet, втрачають частку ринку, в той час як Кокс прогнозує, що японська Toyota може стати автовиробником, що найбільше продається, на ринку США в першому кварталі.
Байден підвищує податки
У новому бюджетному проєкті пропонується оподаткувати американських мільйонерів. Це вимагатиме від приблизно 700 американських мільйонерів щорічно сплачувати податки, коли їхні акції та деякі інші активи зростають у ціні.
Нині такі податки сплачуються лише за продажу акцій.
Експерти кажуть, що деякі перемістять своє багатство з активів, які легко відслідковуються та оподатковуються відповідно до нових правил, до тих, які такими не є. Вони також попереджають, що різке зниження ринку може дати нові податкові пільги.
Бюджет також має на меті викуп акцій корпорацій у США, вимагаючи від керівників компаній утримувати акції компанії, які вони отримують протягом декількох років після викупу акцій.
Читайте також: Інвестиції під обстрілами: у що тепер вкладають гроші українці та чому подвоїли покупку «крипти»
Пропонується підвищити ставку корпоративного податку до 28%, а також внести зміни до корпоративного податкового кодексу, щоб заохочувати створення робочих місць та інвестицій.
Варто відзначити, що початок перерозподілу багатства від багатих до бідних є однією з ознак делеверіджу, що намічається, в економіці.
Коментарі - 1