США та Євросоюз підписали угоду про постачання не менше 15 млрд кубометрів зрідженого природного газу до Європи до кінця року, повідомляє Reuters.
США допоможуть Європі скоротити залежність від російського газу
ЄС прагне скоротити свою залежність від російського газу на дві третини цього року та повністю припинити імпорт російського викопного палива до 2027 року через вторгнення Росії до України. Росія забезпечує близько 40% потреб Європи на газі.
Під час спільної прес-конференції президент США Джо Байден і голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн оголосили про створення спільної цільової групи, яка працюватиме над скороченням залежності блоку від російського імпорту.
Чи вистачить 15 млрд. кубометрів?
У 2021 році, за даними Міжнародного енергетичного агентства, Євросоюз імпортував із Росії 155 млрд куб. м газу, що забезпечило 40% потреб. Але після російської агресії проти України ЄС поставив за мету до кінця року знизити споживання російського газу на дві третини, веде підрахунки BBC.
Виходить, що європейцям не вистачає ще як мінімум 90 млрд. кубометрів. При цьому, на думку видання, спроби замістити російський трубопровідний газ зрідженим наштовхуються на дві перешкоди:
- можливості більшості виробників поки що на межі. Катар, наприклад, стверджує, що не зможе суттєво наростити постачання до Європи.
- Потужності терміналів регазифікації в Європі також обмежені, вони не зможуть переробити такі обсяги ЗПГ, навіть якби їх удалося десь знайти.
Можливо знизити споживання допоможуть програми енергозбереження, за якими західні країни планують заощадити цього року 15,5 млрд. кубометрів газу, йдеться на сайті Білого дому. Ще 20 млрд кубометрів планується заощадити за рахунок використання відновлюваних джерел енергії.
►Читайте також: Європа не платитиме за росгаз у рублях
Коментарі - 6
https://www.unian.ua/world/putin-u-viyni-v-ukrajini-nastupiv-na-vsi-mozhlivi-grabli-novini-svitu-11759470.html
Якщо закінчиться війна, і у заголовках СМІ перестануть публікувати новини із фронту, зруйновані дома і криваві фотки, то підтримка «ембарго» зникне дуже швидко.