РФ може дозволити «дружнім країнам» розплачуватися за енергоносії біткоїном. Про це заявив Павло Завальний, голова енергетичного комітету
РФ хоче дозволити «дружнім країнам» платити за газ біткоїном
►Підписуйтеся на «Мінфін» в Instagram:
головні новини про інвестиції та фінанси
24 березня Завальний повідомив, що РФ розглядає альтернативні механізми оплати експорту. За його словами, до «дружніх країн» входять Китай та Туреччина, які не «приєдналися до санкційного тиску».
«Ми вже довгий час пропонуємо Китаю перейти на розрахунки у національних валютах, рублі та юані. З Туреччиною це буде ліра та рубль. Також можна торгувати біткоїном», — заявив депутат.
Росія та криптовалюти
Деякі аналітики вважають, що біткоїн може допомогти Росії уникнути безпрецедентного санкційного тиску. Водночас інші звертають увагу на високу волатильність біткоїна, який за рік коливався в рамках 30%, тоді як долар торгувався в рамках 5% порівняно з євро.
Читайте також: Україна хоче заблокувати росіянам доступ до криптовалюти.
Девід Бродсток з Інституту енергетичних досліджень у Сінгапурі вказує на іншу проблему біткоїна:
«Один з великих „дружніх“ партнерів Росії — Китай. А у Китаї використання криптовалют заборонено. Це значно обмежує потенціал використання біткоїна як засобу оплати».
Нагадаємо
Раніше цього тижня президент
Читайте також: Європа не платитиме за росгаз у рублях
Однак багато заключених угод передбачають оплату в євро і не ясно, як саме Росія планує їх змінювати.
Коментарі - 22
Протокол так же не лочится.
Кошельки можно под каждую транзакцию новые создавать.
Так, прем'єр-міністр Фуміо Кісіда закликав внести поправки до закону на засіданні парламенту в понеділок, де він наголосив на необхідності скоординованих дій із західними союзниками після участі в саміті Великої сімки минулого тижня в Бельгії.
«(Перегляд) дозволяє уряду застосовувати закон до бірж криптоактивів, таких як банки, і зобов’язувати їх ретельно перевіряти, чи не є їхні клієнти об'єктами російських санкцій», — сказав Сайсуке Сакаї, старший економіст Mizuho Research and Technologies.
во вторых — магистральных каналов за пределы рф не так уж и много как вам хочется думать. и блокнуть это вопрос организации.
Во-вторых то что ты описал — блокировка на уровне государства — это *** не элементарно. Спроси свой Роккомпозор.
по поводу блокировки и чтения https ssl — беларусь. там это сделано на уровне государства. по сути там все соцсети под надзором. и в т. ч. телеграмм и прочие месенджеры.
спросите любого сисадмина
А вот по поводу имения битков — тут правда, их еще надо где-то купить, а за рубли это сложно сделать