Падіння рубля та проблеми із логістикою можуть призвести до скорочення імпорту алкоголю в РФ на 20−40% у річному вимірі. Про це повідомляє російське видання «Комерсант» із посиланням на учасників ринку.
На тлі девальвації рубля в Росії скоротиться імпорт алкоголю на 40%
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Зокрема, таку оцінку наводить директор із розвитку алкогольної компанії Ladoga Дмитро Ісаченков.
Складнощі з імпортом алкогольних напоїв у РФ почалися ще до вторгнення РФ в Україну, коли на початку 2022 року через накопичення вантажів на латвійсько-російському кордоні зросли терміни доставки та тарифи.
«Наприкінці лютого — на початку березня після падіння курсу рубля імпортери призупиняли продажі на кілька днів. Внаслідок цього ціни на імпортний алкоголь у постачальників зросли в діапазоні від 15% до 100%», — йдеться у повідомленні
Водночас низка глобальних компаній, включаючи Pernod Ricard (бренди Chivas Regal, Jameson, Absolut, Ararat) та Diageo (Johnnie Walker, Captain Morgan, Baileys), призупинили постачання до РФ.
Читайте також: Більше ні копійки податків: Nestle заявила що йде з РФ
США в рамках санкцій проти РФ ввели заборону на постачання алкоголю в РФ, а влада ЄС заборонила постачання спиртного дорожче 300 євро за одиницю товару.
Виконавчий директор виноторгової компанії Fort Олександр Ліпілін заявив, що імпорт закономірно знизився через відмову низки виробників із Франції та Італії постачати продукцію, складнощів з логістикою та платежами.
Коментарі - 3
Росіяни почали здавати одяг в обмін на цукор.
Про це пише РБК-Україна з посиланням на російські ЗМІ.
Жителі Єкатеринбурга готові розлучитися з дитячими сандалями за один кілограм цукру, з жіночими туфлями й сукнею — за два. Жителі Тюменської області віддають нові журнали за чотири кілограми цукру, люстру — за п’ять.
Жителі Челябінська міняють на цукор кімнатні квіти, товари для дітей, пластикові каністри та одяг. В Уфі міняють 50 кг цукру на комп’ютер, у Солонцях — зерно на цукор.
У Воронезькій області РФ пенсіонери побилися за цукор у магазині «Магніт». Справжнє «цукрове» життя в Росії лише починається. У традиційному форматі. Незабаром буде дефіцит, талони, магазинний мордобій, «більш як 100 грамів в одні руки не давати» і промовисті «намиста» на шиї з рулонів туалетного паперу. Усе те, що є обов’язковим елементом життя в будь-якому таборі.
https://gazeta.ua/articles/economics/_u-rosiyi-dlya-drugoyi-armiyi-svitu-zbirayut-prostrochenij-hlib/1077602