Президент РФ Путін доручив перевести розрахунки за постачання російського газу європейським країнам у рублі, пишуть місцеві ЗМІ.
РФ планує перевести розрахунки за постачання газу до ЄС у рублі
Так, уряду та центробанку РФ доручено за тиждень продумати порядок операцій, з якими покупці газу зможуть купувати рублі на внутрішньому російському ринку.
«Мною прийнято рішення в найкоротший час реалізувати комплекс заходів щодо переведення оплати — почнемо з цього — нашого природного газу, що постачається у так звані недружні країни, за російські рублі», — заявив Путін.
Реакція країн ЄС на заяву Путіна наразі невідома, втім, газ уже підскочив у ціні на 10% на таких новинах. При цьому зростання ціни по відношенню до закриття попереднього дня склало понад 25%.
Ціна найближчого (квітневого) ф'ючерсу на біржі ICE Futures злетіла до $1359 за тисячу кубометрів із рівня приблизно $1240 до цього. На день раніше торги газом на спотовому ринку завершилися на рівні $1077.
Як раніше повідомляв «Мінфін», Канцлер ФРН Олаф Шольц заявив, що виступає проти бойкоту імпорту енергоресурсів із Росії на тлі війни з Україною. Водночас Німеччина працює над диверсифікацією постачання енергоресурсів.
Про припинення інвестицій у РФ заявила французька TotalEnergies. Серед іншого вона зупиняє інвестиції у російські проект «Арктік ЗПГ 2».
Коментарі - 9
Я так понимаю расчет РФ на то, что ЕС придется где-то брать рубли.
Как следствие, значит ЕС обратится к ЦБ РФ с запросом на обмен евро на рубли.
И тут типа эти твари попытаются установить такой курс, который выгоден им.
Такое вообще возможно?
РФ — это просто не страна, а кусок огромного говна, который никак утонуть не может.
Его уже палками заталкивают, а оно все равно всплывает.
если не устраивают условия то договор может быть расторгнут с компенсацией стороне договора.
расторжение всех договоров приведет к эмбарго руками кремля.
запасайтесь попкорном и наблюдайте за рашискими дебилами желательно на расстоянии
Отказ от российских газа и нефти -не быстрый, но неизбежный процесс. Поэтому, ожидаемый путинистами рост спроса на рубли (если он будет) будет краткосрочным.
К тому же не стоит забывать, что на руках у европейцев имеется значительная доля рублевых ОФЗ и корпоративных облигаций. Средства с их погашения могут быть направлены для расчетов за газ вплоть до запланированного прекращения поставок, без необходимости дополнительных покупок «деревянного».