Індія збирається оголосити домовленість з РФ, яка дасть двом країнам можливість торгувати одна з одною, незважаючи на західні санкції. Про це в інтерв'ю CNBC заявив А Сактівель, президент Федерації індійських експортних організацій (FIEO).
Індія ігнорує санкції і збирається торгувати з Росією за рублі
►Підписуйтесь насторінку «Мінфіну» на фейсбуку: головні фінансові новини
Так званий механізм оплати рубль-рупія може запрацювати вже наступного тижня, вважає Сактівель.
FIEO — організація, що має підтримку індійського уряду і репрезентує понад 200 000 індійських експортерів.
Ані міністр фінансів Індії, ані голова Резервного банку Індії поки не прокоментували цей механізм. Очікується, що він дозволить індійським експортерам продовжити свій бізнес з РФ, незважаючи на обмеження, накладені Заходом на міжнародні системи розрахунків. Це також дасть Індії можливість продовжити імпорт енергоносіїв та інших товарів.
За словами Сактівеля, уряд країни розробляє пропозицію, що дозволить 4 або 5 націоналізованим індійським банкам брати участь в торгівлі. Зараз пропозиція знаходиться на етапі консультацій між головою центробанку, директорами комерційних банків та міністром фінансів.
Читайте також: Росію можуть виключити із G20
Голова FIEO вважає, що міжнародні санкції проти Росії створюють для індійських експортерів шанс експансії на ринок агресора. Наразі ж Індія експортує до РФ порівняно незначний асортимент продукції, переважно сільськогосподарського або фармацевтичного характеру, каже Сактівель.
Навіщо провокувати Захід
Однак такі дії Індії можуть відобразитися на її відносинах із західними країнами, які зараз є найбільшим ринком для індійського експорту. За офіційними даними Індії, обсяг її торгівлі з США за 2021 рік склав $112,6 млрд. $71 млрд припало на експорт і $41 млрд — на імпорт.
Це на порядок більше, ніж торгівля з РФ. В 2021 році Індія експортувала в Росію товарів на суму $3,3 млрд, в основному фармацевтичну продукцію, чай і каву. Імпорт оцінювався в $6,9 млрд і включав мінеральні ресурси, добрива, метали, дорогоцінне каміння і продукцію російського оборонпрому. Індія залежить від російської зброї — майже 85% її озброєння було закуплено у пострадянських країн.
Читайте також: Хто і як заробляє на вмираючій економіці РФ: від нафти та акцій до ширвжитку
Індія та Росія мають довгу історію співпраці, що почалася ще за Холодної війни. Так, Індія стала однією з країн, що не називає вторгнення РФ до України вторгненням і не голосувала за резолюцію ООН, яка засудила вторгнення.
Сактівель сумнівається, що США накладуть якісь обмеження на Індію у відповідь, адже «Індія займає нейтральну позицію» щодо війни. Однак він впевнений, що його уряд візьме до уваги всі можливі фактори.
Коментарі - 4
Поки що це найбільш високопоставлений керівник, який виїхав з рашки після початку війни.
Відомий російський політик 66-річний Анатолій Чубайс, котрого на території московії прийнято вважати одним із ключових реформаторів 90-х років, виїхав з території росії, попередньо подавши у відставку з посади.
З грудня 2020 року Чубайс був спеціальним представником президента росії у питанні зв’язків з міжнародними організаціями для досягнення цілей сталого розвитку, а за часів президентства Бориса Єльцина був керівником адміністрації президента, міністром фінансів та першим заступником голови уряду.
За інформацією Bloomberg, яку джерелу підтвердили одразу дві людини, знайомі із ситуацією, Чубайс висловив незгоду з політикою путіна щодо розв’язаної війни в Україні, через що й залишив країну.
Цікаво, що після початку війни керівництво росії посилило тиск на своїх внутрішніх критиків. Зокрема, 16 березня путін попередив, що очистить росію від «покидьків та зрадників», котрих звинуватив у таємній роботі на США та їхніх союзників.
Цікаво, що сьогодні стало відомо про фактичне «зникнення» міністра оборони росії сергія шойгу і начальника генштабу росії валерія герасимова. Обидва не з’являлися в публічному просторі з 11 березня, хоча є одними з ключових постатей країни в ситуації, що склалася.
Когда от обстрела в Харькове погиб индийский студент — они вызвали украинского посла, не росийского.
Но в отличие от Китая, это больше «третий мир», а не «сверхдержава», который много погоды не сделает, но пойдет на дно вместе с рф.