Євросоюз працює над п'ятим пакетом санкцій проти РФ через її вторгнення в Україну. Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на дипломатичні джерела в ЄС.
ЄС розробляє п'ятий пакет санкцій проти Росії — Reuters
Нові імена в чорному списку і нафтове ембарго
«Ми працюємо над п'ятим пакетом санкцій, і пропонується багато нових імен», — цитує агентство слова високопоставленого дипломата ЄС на умовах анонімності, оскільки обговорення не є публічними.
Крім того, дипломати ЄС повідомили агентству, що країни Балтії, включаючи Литву, наполягають на нафтовому ембарго. Однак, за словами співрозмовників агентства, Німеччина не хоче поспішати з цим, оскільки ціни на енергоносії в Європі залишаються дуже високими.
Нагадаємо
Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький у суботу, 19 березня, закликав до посилення санкцій Європейського Союзу проти Росії через війну в Україні. Він пропонує повну торговельну блокаду, яка має набути чинності якомога швидше.
Раніше про намір запровадити повне ембарго на торгівлю з Росією говорили у США. Америка також розглядає можливість перекрити країні доступ до міжнародних морських шляхів.
Читайте також: Путін рятуватиме своїх олігархів за рахунок грошей російських пенсіонерів
Останній пакет санкцій ЄС проти РФ включає низку обмежень, що торкнуться окремих секторів економіки та російських фізичних та юридичних осіб
Коментарі - 6
Про це у коментарі Guildhall заявив депутат Європарламенту від Німеччини, член Християнсько-демократичного союзу Німеччини Міхаель Галер.
«Я підтримую санкції на постачання товарів подвійного призначення, включно із технологіями до Росії. Зазначу, що, наприклад, компанія Bosch, яка комплектувала безліч моторів, автомобілів та іншого, повністю припинила експорт до Росії. Є й інші такі компанії, такі постачання мають бути повністю під санкціями», — заявив політик.
«Окреме питання, яке вже порушували в Німеччині, полягає в тому, що низка компаній уклали контракти на постачання товарів подвійного призначення до введення санкцій. Тобто відкрите питання не лише повної заборони постачання таких товарів у майбутньому, а й що робити з колишніми контрактами. Наше агентство з ліцензування експорту вже займається цим, щоб законно все це зупинити, адже компанії з контрактами підуть до судів», — зазначив депутат Європарламенту.
«Ми склали такий список товарів підсанкційного подвійного призначення, але він має бути повнішим. Щодо ефекту, візьмемо для прикладу галузь вантажоперевезень та її вплив на економіку. Ми санкціонуємо запчастини, автопарк зазнає збитків і через час вантажоперевезення по цілій країні гальмуються і зриваються, галузь зазнає збитків», — підсумував Міхаель Галлер.
Ще один депутат Європейського парламенту, екс-глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський також підтримав ідею запровадження санкцій проти товарів подвійного призначення, але додав, що вони мають залишатися чинними після закінчення війни.
Поступово росія стає прокаженою. Вже стала. А буде ще гірше. Капут рашистам.
Черговий наслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Британський уряд збирається тимчасово націоналізувати місцевий підрозділ «Газпрому». Він називається Gazprom Marketing & Trading Retail Ltd і обслуговує приблизно 30 тисяч бізнес-клієнтів.
Інформацією поділилося видання Bloomberg з посиланням на власні джерела. За відомостями порталу, підготовка уряду свідчить, що компанія відчуває тиск через війну в Україні. Енергетичні фірми все частіше відвертаються від «Газпрому» і не проводять закупівлі. Лише кілька європейських компаній продовжують співпрацювати з російським постачальником газу на позабіржовому ринку.
Gazprom Marketing & Trading в 2020 році забезпечував п’яту частину газу у Великобританії. Дочірній підрозділ «Газпрому» управляється з офісів в Манчестері і Лондоні, проте ніхто з членів компанії не зміг дати Bloomberg коментарі щодо поточної ситуації.