Болгарія не буде продовжувати чинний контракт на купівлю російського газу, який добігає кінця у липні цього року. Про це повідомляє «Європейська правда», посилаючись на інтерв'ю міністра фінансів країни Асена Василева Болгарському національному радіо.
Болгарія планує вже цього року відмовитися від купівлі російського газу
►Підписуйтеся на «Мінфін» в Instagram:
головні новини про інвестиції та фінанси
За його словами, замість нової угоди з РФ, Болгарія шукатиме альтернативні джерела газу та сподіватиметься на єдиний контракт для країн ЄС.
«Існують альтернативи — старі труби трансбалканських потоків. Там маємо потужність близько 20 млрд. кубометрів, яка може бути використана в обох напрямках, тоді як нам потрібно 3 млрд. кубометрів. Їх можна взяти з Катару або Алжиру — це є загальноєвропейською стратегією», — заявив віце-прем'єр.
Також уряд Болгарії планує використати існуючу інфраструктуру Греції та Туреччини для закупівлі зрідженого природного газу та збільшити імпорт із Азербайджану, який уже експортує газ до країни.
Читайте також: 10 кроків, які зменшать залежність ЄС від російського газу на 30%
За словами Асена Василева, питання спільних закупівель газу буде розглянуто «у наступні один-два тижні».
«На європейському рівні обговорять створення загального газового договору для всього ЄС. Ми очікуємо, що влітку цей механізм запрацює», — каже він .
Нагадаємо
Раніше Польша заявила, що припинить купувати газ у Росії у грудні цього року, завершення чинного контракту на закупівлю газу по Ямальському газопроводу.
Читайте також: Європі без російського газу буде погано.
США заборонили імпорт російських нафти та газу ще 8 березня.
Коментарі - 6
етот цирк планирующих уродов тильки наблюдаем
Про це заявив в ефірі «Болгарського національного радіо» віце-прем'єр-міністр Асен Василєв, повідомляє Bloomberg.
«У цій ситуації жодних переговорів з „Газпромом“ бути не може», — заявив Василєв.
За його словами, країна провела переговори як із Грецією, так і з Туреччиною щодо використання існуючої інфраструктури для постачання ЗПГ та збільшення поставок з Азербайджану, з яким країна має контракт.
Як зазначив Василєв, спільний механізм ЄС з постачання газу обговорюватиметься на європейському рівні в найближчі 1−2 тижні. Цей механізм може запрацювати до кінця літа, що дозволить домовитися про вигідніші ціни.
Ера російської нафтової промисловості незабаром може зустріти свій захід сонця без західної технологічної допомоги.
Таку думку висловив дослідник геоекономіки та засновник дослідницької компанії Zeihan on Geopolitics Пітер Зейхан.
За словами Зейхана, без допомоги заходу та із закриттям значної частини зовнішніх ринків видобуток нафти в Росії впаде на 50% і не підлягає подальшому відновленню.
«Потрібні були мільйони людино-годин допомоги з боку таких компаній, як BP і Halliburton, і 32 роки, щоб Росія повернулася до рівня виробництва часів холодної війни», — нагадав дослідник.