Миронівський хлібопродукт не планує виплачувати майбутній купон (відсотки) за облігаціями з річною ставкою 6,25% на суму 350 мільйонів доларів США, який заплановано на 19 березня 2022 року. Про це йдеться у повідомленні компанії.
Миронівський хлібопродукт не виплатить 19 березня відсотки за облігаціями на суму $350 мільйонів
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
Як зазначається у повідомленні, МХП розглядає різні варіанти щодо виплати купону. МХП якнайшвидше звернеться до власників облігацій, щоб домовитися про взаємоприйнятне рішення з метою збереження міцності балансу для посівної кампанії.
«Компанії необхідно розглянути фінансові наслідки війни, і, як наслідок, найближчим часом вона звернеться до власників облігацій, щоб розпочати обговорення щодо пошуку шляхів підтримки всіх зацікавлених сторін у коротко- та середньостроковій перспективі, оптимізуючи ліквідність для підтримки компанії в довгостроковій перспективі».
Рада Директорів вважає, що існує колективна відповідальність за пошук справедливих рішень для проблем, які виникли внаслідок цієї кризи, з якою Європа не стикалася понад 80 років, і Рада буде підходити до цих обговорень у цьому дусі".
Читайте також: Половині опитаних бізнесів вистачить фінансових резервів на кілька місяців
В повідомленні також йдеться, що компанія зосередилася на двох ключових сферах: безпека своїх співробітників та продовольча безпека країни. Пріоритет безперервному постачанню продуктів харчування населенню України.
Коментарі - 5
Все для посівної кампанії!
Про це в інтерв'ю Forbes заявив заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук. Так він прокоментував, у якому зовнішньому середовищі Україні доведеться відбудовуватися після війни.
«Є кілька сценаріїв. Війна в Україні дуже сильно впливає на міжнародні ринки продовольства та енергетики. Якщо бойові дії затягнуться і посівна кампанія в Україні провалиться, світ чекає серйозний сплеск цін на продовольство. За нашими оцінками, це означає на 40−50% вищі ціни на важливі види продовольства у світі, зокрема на зернові, упродовж наступних 12 місяців, ніж за протилежного сценарію, коли посівна пройде більш-менш нормально», — заявив Ніколайчук.
За його словами, в енергетиці ситуація є менш загрозливою: на ціну нафти впливають багато різних факторів.
«Котирування спочатку підскочили майже до 140 $/барель, а потім знизилися до 100 $/барель та нижче. Причина — не лише поява на горизонті перспектив завершення війни в України, а й події навколо Ірану, новий сплеск коронавірусу в Китаї і так далі. Росія, звісно, великий постачальник, але компенсувати її втрату світ зможе. З продовольством такого не скажеш: швидко замістити ті обсяги, які постачає Україна, неможливо», — підсумував він.
Раніше Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив про загрозу масового голоду і продовольчої кризи в світі у зв’язку з російсько-українською війною.