У Європі переробні компанії відмовляються від російської нафти сорту Urals. Щоб продати сировину, РФ робить знижки. У Північно-Західній Європі вона становить до $30,2 за барель.
Росія змушена продавати свою нафту із знижкою $30 за барель — ЗМІ
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Як повідомляє цінове агентство Argus, польські компанії PKN Orlen та Grupa Lotos замість російської нафти почали купувати норвезький сорт Johan Sverdrup з Монгстаду, а іспанська Repsol, фінська Neste та шведська Preem у березні отримали північноморські сорти Asgard, інформує Інтерфакс-Україна.
«Іракська держкомпанія Somo отримала запити від клієнтів у Європі на додаткові поставки нафти з Басри, але експортні можливості країни обмежені, повідомив іракський чиновник. Basra Medium є підходящою альтернативою Urals, але ставки фрахту менш сприятливі, ніж оренда суден для відвантаження сортів з Північного моря «, — зазначає Argus.
Читайте також: Хто і як заробляє на вмираючій економіці РФ: від нафти та акцій до ширвжитку
Водночас агентство відзначає, що темпи падіння цін на російську нафту стримує попит деяких азійських переробників. Зокрема, індійська Hindustan Petroleum Corp Ltd (HPCL) 16 березня в рамках тендеру придбала у трейдера Vitol до 2 млн. барелів Urals з поставкою на початку червня.
Загалом у березні експорт російської нафти до Індії збільшився в 4 рази, порівняно з аналогічним періодом минулого року, — до 360 тис. барелів на добу.
Видання Financial Times повідомило, що країна закупила кілька партій нафти РФ, оскільки європейські споживачі уникали таких поставок на тлі західних санкцій щодо Москви.
Коментарі - 8
Про це він написав у Twitter.
Він наголосив, що війна в Україні вже порушила поставки продукції.
«Війна в Україні вже порушила ланцюги поставок і викликає стрімке зростання цін на паливо, продукти харчування і транспорт. Ми повинні зробити усе можливе, щоб запобігти хвилі голоду і краху глобальної продовольчої системи», — заявив Гутерріш.
Напередодні у Європейському Союзі попереджали про продовольчу кризу у світі, оскільки і РФ, і Україна є великими експортерами в агропромисловому секторі.
Йдеться про можливе підвищення цін на зерно, енергію, добрива, метали тощо.
У МВФ наголошували, що найбільший удар прийдеться по економіках країн, які найбільше залежать від імпорту з України та Росії.
Так допомагайте поскоріше знищити орків і все буде Україна!
Вмієте читати,
Ми, господарі в цій хаті,
Маєм, що сказати:
Вам, невігласам, нездарам,
Зброю слід кидати.
Вас розІрвуть «Байрактари»,
Ніц буде збирати.
Хто ж до нас припреться скоро —
Бійтесь, начувайтесь!
Байбаками в темних норах
У полях ховайтесь.
На своїй землі нікОму
Не дамо гуляти,
Попри втрати, біль і втому
Будем її дбати.
Зброю, слово, лють і силу
На орду направим,
І загарбників в могилу
Без ліку відправим.
Нас «асвабаждать» не треба,
Кляті ви шуліки.
В нас — безмежне вільне небо,
Ви ж — раби навіки.
Не брати ви, а ординці,
Зляканеє стадо.
Вашу кров по самі вінця
Будем наливати.
Напрям корабля свойого
Знаєте, худоба.
Тож вперед на ту дорогу,
Вам то ж до вподоби?..
Сщезни, клятая паРаша,
Досить тут смердіти.
З нами Бог і віра наша,
Світла вільні діти!
auto-pasha-sushkin--as-pushkin
Це професійна хвороба деяких великих транснаціональних корпорацій — невміння робити висновків з історії.
Цивілізований світ цього ніколи не забуде. Так само, як не забув події 80-річної давнини.
В часи Третього Рейху компанії Bayer та BASF у складі концерну Farben проводили експерименти над людьми та виготовляли хімічну зброю.
Усім відомі Nestle та Siemens в часи великих змін та непрощенних злочинів користувалась рабською працею з концтаборів та забезпечували Вермахт пайками та технікою.
Так, ці компанії були заручниками ситуації. Тому світ вибачив їм участь у воєнних злочинах Гітлера попри те, що історія пам’ятає нацистські погляди деяких великих керівників.
Тепер же саме життя дає їм шанс виправитись та показати, що все це було великою помилкою. Просто треба розірвати всі ділові контакти з Росією — фашистською країною, яка втопила в крові своїх сусідів та погрожує всьому світу.
Дехто скористався шансом спокутувати помилки минулого. Deutsche Bank, який колись кредитував будівництво Освенциму, зараз повністю покидає російський ринок.
А що Nestle? BASF? Siemens? Bayer? До цих ветеранів співпраці з нацистами також можна додати піонерів — Ашан, Метро, Лерроу Мерлен, Рено, Кіа, Кока-Кола та безліч інших.
Не складно порахувати, що за останні 8 років мова йде про десятки мільярдів доларів, які пішли на розбудову кремлівської машини смерті.
Цього вже не виправити, однак можна піти з високо піднятою головою. Щоб потім знову не вибачатись, коли історія зробить свою справу та покарає злочинців.
Натомість деякі компанії якщо не безсоромно залишаються в Росії, то думають, що вони нахитріші, й переоформлюють бізнес на третіх юросіб у Росії. Таке враження, ніби ми такого не бачили у Криму в 2014-му і зараз повіримо, що хтось безкоштовно передає свій бізнес у користування ввічливим російським бізнесменам.
Шановні, після нашої перемоги ми згадаємо всіх. І будь-який скандал із вашими брендами неминуче буде супроводжуватись згадкою про те, де ви були в часи обстрілів Маріуполя та скільки «іскандерів» та «калібрів» було куплено на ваші податки", — резюмував свій пост репортер Богдан Мірошниченко.