Про фінансову стійкість на кілька місяців повідомили 43% опитаних Європейською Бізнес Асоціацією членських компаній. Ще майже третина, а саме 28% мають запас стійкості на пів року, інші 17% мають фінансові резерви на рік або більше. І тільки 6% повідомляють, що фінансові ресурси компанії вже вичерпані.
Половині опитаних бізнесів вистачить фінансових резервів на кілька місяців
Так само майже половина опитаних керівників компаній (46%) планують скористатися заявленими державою методами підтримки бізнесу. При цьому 29% ще не мають відповідного рішення, а 23% не планують отримувати допомогу від держави.
Серед анонсованих шляхів підтримки більшість керівників компаній, а саме 65%, пропонуватимуть співробітникам отримати допомогу 6,5 тис. грн в рамках єПідтримки. Також 50% планують скористатися відстрочкою податкових платежів, і можливістю не сплачувати ЄСВ за співробітників, що беруть участь у захисті країни у лавах ЗСУ чи тероборони.
В опитуванні не враховувалися нові кроки підтримки бізнесу, запропоновані проєктом закону № 7137-д, який був прийнятий Верховною Радою.
Раніше «Мінфін» повідомляв, що за попередніми розрахунками, прямі одночасні втрати України від війни становлять $565 млрд. Про це розповів голова Кабміну Денис Шмигаль.
За його словами, в уряді вже працює спеціальна комісія, яка займається оцінкою втрат української економіки від вторгнення агресора. Йдеться, зокрема, про зруйновану інфраструктуру, недонадходження до бюджету, падіння експорту тощо.
Коментарі - 8
Про це повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації.
Мапа також доступна за посиланням. На ній позначені кав’ярні, перукарні, магазини одягу та взуття, стоматології, ремонтні сервіси та інші підприємства, що працюють у воєнний час.
Як зазначають у КМДА, станом на сьогодні на мапі майже 400 підприємств. Щоб додати інформацію, потрібно заповнити спеціальну форму за посиланням на сайті.
https://www.unian.ua/kyiv/yakiy-biznes-pracyuye-u-stolici-v-dodatku-kijiv-cifroviy-z-yavilasya-mapa-zakladiv-novini-kiyeva-11749831.html
або розікрали мародери…
Про це повідомив заступник виконавчого директора від України у МВФ Владислав Рашкован.
«Виходячи зі схожих військових конфліктів, МВФ має методологію розрахунку попередніх втрат, за нею Україна втратить до 35% ВВП. Але це виходячи з сьогоднішньої ситуації та динаміки останніх декількох днів, коли у нас не найвища інтенсивність обстрілів і є переговорний процес, який суто теоретично може привести до якогось результату», — сказав він в інтерв'ю «НВ».
При цьому фінансист зазначив, що прогнози варто будувати, маючи розуміння кінцевої точки війни, а цього наразі немає ні для України з точки зору руйнувань, ні для країни-агресора з точки зору падіння її економіки через санкційний тиск.
«До того ж наразі переговорна позиція, завдяки зусиллям ЗСУ, у нас очевидно краща, ніж була десять днів тому. Також зрозуміло, що якщо путін не йтиме на будь-які умови, які для нас будуть зручними, то падіння російської економіки буде ще більшим, і це теж треба враховувати», — наголосив Рашкован.
Він додав, що якщо для цього треба прибирати податки й акцизи на час воєнного стану, то влада готова це зробити.
«Якщо для цього треба прибрати митників, які не розуміють завдань воєнного часу, діяти швидко, — ми це зробимо. Наші кордони повинні бути відкритими для всього, що потрібно українцям», — сказав Зеленський.
Він очікує на відповідні рішення до кінця дня, а згодом й підтримки цього рішення народними депутатами.
«Бо кожен зараз повинен працювати тільки на українців, тільки на нашу державу, на оборону. Не на амбіції. Не на страхи. Не на бюрократію. Все — для захисту України», — заявив президент.