Ситуація із забезпеченням продовольством в Україні залишається контрольованою. Про це розповів міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, повідомляє Укрінформ.
Пшениці вистачить на 2 роки — міністр розповів про запаси продуктів
«З точки зору забезпечення продовольством України у нас ситуація повністю контрольована», — наголосив міністр. За словами Лещенка, зараз в Україні сформовано достатній запас продовольства: запаси пшениці — на 2 роки, запаси олії — на 5 років, запаси кукурудзи — на 1,5 роки.
Глава Мінагрополітики зазначив, що українські торгові мережі також забезпечені продуктами соціального значення у тих регіонах, де можна здійснювати постачання.
Раніше прем'єр-міністр України Денис Шмигаль розповів, що держава викупить зерно та інші запаси продовольства в обсягах річного споживання всією країною за рахунок держбюджету.
Як повідомляв «Мінфін», ціна пшениці на світових ринках зросла до рекордного з 2008 року значення. За даними JPMorgan, РФ є найбільшим експортером пшениці, а Україна входить до четвірки найбільших експортерів.
Коментарі - 7
«Ця посівна є найскладнішою в історії незалежної України. Насправді, нам трохи підігрує погода, адже ґрунти в деяких регіонах країни промерзлі ще настільки, що не можна починати посівні роботи. Це трохи відтерміновує початок активних робіт. Надзвичайно складна ситуація в тих регіонах, де тривають активні бойові дії: Сумська область, Харківщина, Чернігівщині, Південь України. Ми вже повинні розуміти, що деякі посівні площі не можна буде використовувати», — зазначила Трофімцева.
Колишня в. о. міністра аграрної політики запевнила, що навіть в умовах війни з Росією українські аграрії впораються із забезпеченням внутрішніх потреб.
«Що стосується глобального аспекту, варто сказати прямо: весь світ несе велику частину відповідальності, роками заплющуючи очі на поведінку Російської Федерації. Знаючи і визнаючи, що Україна є житницею всього світу, міжнародна спільнота не робила нічого, щоб зупинити Росію. Революції у цьому сезоні можливо й не трапиться. Але вже відчувається, навіть у добре забезпеченій Німеччині, значне зростання цін. Європейські споживачі хаотично скуповують олію та борошно, адже розуміють, що буде нестача і здорожчання цих товарів», — наголосила Ольга Трофімцева.