Qualcomm, один зі світових лідерів з виробництва мобільних процесорів, підтвердив, що не проводить бізнес-діяльності у РФ. Про це повідомив старший віце президент компанії Нейт Тіббітс у твіттері у відповідь на на критику міністра цифрової трансформації Михайла Федорова.
Qualcomm зупинив продажі російським компаніям
16 березня Федоров звернувся до Qualcomm з закликом припинити продажі в РФ, адже «доки продукцію можна придбати в Росії, це непрямо дозволяє країні вбивати тисячі українців». Міністр закликав старшого віце президента компанії Нейта Тіббітса зупинити всі операції та поставки в РФ.
Нейт Тіббітс підкреслив, що компанія зупинила продажі власної продукції російським компаніям, пожертвувала гроші на підтримку Україні, подвоїла благодійні внески своїх співробітників та «виступає за мирне вирішення російської агресії проти України».
У відповідь міністр подякував компанії за це та додав, що у разі якщо компанія хоче допомогти ще більше, то може надати свої супутникові телефони українським рятувальникам, що допоможе пришвидшити їхню роботу.
Коментарі - 4
Найближчим часом санкції посилять, що може загрожувати обвалом російської економіки і фінансової системи.
На росії різко знецінився рубль через введені проти неї санкції після вторгнення в Україну.
Зараз за один долар дають 300 рублів, але долари на російському ринку перестали продавати. Їх просто немає в обмінниках. Про це свідчать дані моніторингу banki.ru.
Експерти прогнозують, що слабшати рубль буде і тому, що російські енергоносії поступово будуть відтісняти з ринку провідних країн, у тому числі з європейського.
Нагадаємо, Центральний банк Росії заборонив банкам продавати валюту населенню в найближчі півроку. Також росіянам, які мають валютні рахунки, можна знімати не більше 10 тисяч дол. Решту суми отримають тільки в рублях. Продати валюту можна без обмежень.
Банк Росії погодив законопроєкт від Мінекономрозвитку РФ щодо зовнішнього управління та націоналізації компаній та банків, які виходять з РФ через розпочату агресором війну проти України.
Про це стало відомо російському агентству Інтерфакс.
Центробанк Р Ф погодив документ, який дозволяє встановлювати зовнішнє управління у великих компаніях із іноземною участю, які після 24 лютого 2022 року заявили про припинення діяльності.
За проєктом, зовнішнє управління можна встановлювати в організаціях, де власником 25% акцій або контролюючою особою є нерезидент, пов’язаний з недружньою державою.
У таких компаніях суд зможе призначати зовнішню адміністрацію від імені держкорпорації «ВЕБ.РФ» або Агентства зі страхування вкладів (АСВ).
Після цього за 3−6 місяців на базі активів колишньої структури має бути створена нова організація та продана з торгів під зобов’язання зберегти 2/3 штату та продовжувати діяльність не менше року. Якщо інвесторів не знайдеться, то покупцем виступить держава РФ.
Проте в ЦБ РФ наполягають на розширенні поняття зовнішнього управління до можливості тимчасово обмежувати участь іноземців в управлінні. Мати справи з росією собі дорожче.