Якщо Китай вирішить допомогти Росії у її вторгненні, він ризикує наразитися на значні репутаційні втрати. Таку думку висловив Роберт Дейлі, директор Інституту Кіссінджера з питань Китаю та США, передає CNBC.
Чим може заплатити Китай за підтримку Росії
►Підписуйтесь насторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
Експерт вказав, що можливості Китаю надати агресору фінансову або економічне допомогу достатньо обмежені, але несуть величезні репутаційні ризики.
Сполучені Штати разом з Україною та західними союзниками «вже виграли інформаційну війну» проти Росії, додає Дейлі. За кілька тижнів Володимир Путін став злодієм в очах всього світу, а Росія — «країною-ізгоєм». І це може змусити Китай задуматися про її подальшу підтримку.
«Китай заявив 4 лютого, що підтримує Росію. Але Росія, Куба, Північна Корея, Венесуела та Іран — це не зовсім той клуб, до якого хотіли б приєднатися звичайні китайці. А ситуація зараз підштовхує Китай саме в цьому напрямку. Тож існує значний репутаційний ризик», — вважає Дейлі.
Нова Холодна війна?
Проте експерти вважають, що надання Китаєм будь-якої військової чи економічної допомоги Росії може кардинально змінити ситуацію і матиме далекосяжні геополітичні наслідки.
Аналітики консалтингової компанії з політичних ризиків Eurasia Group 14 березня заявили, що досі вважають такий розвиток подій малоймовірним, адже Піднебесна намагається зберегти нейтралітет. Однак вони наголосили, що роблять прогноз «лище з помірною впевненістю».
Читайте також: Китай може підтримати Росію, але не порушуватиме санкції «демонстративно» — експерти
Найбільш шокуючим аналітик назвали сценарій, за якого Китай передає Росії озброєння. Це означало б, що Китай вперше активно підтримав би Росію у конфлікті. На думку аналітиків, у такому разі на КНР чекають санкції США та ЄС, а також ймовірний розрив торгово-економічних зв’язків.
Контекст
14 березня відбулася зустріч радника США з національної безпеки Джейка Саллівана з китайським дипломатом Ян Цзєчи, на якій вони обговорили вторгнення РФ в Україну.
Під час зустрічі, яку американські джерела назвали «напруженою», Салліван висловив занепокоєння можливою підтримкою, яку Китай може надати РФ. Прессекретар МЗС Китаю Чжао Ліцзянь спростував інформацію про те, що Росія зверталася за допомогою, назвавши її «злісною дезінформацією».
Читайте також: Акції китайських компаній впали на новинах про запит Росії про військову допомогу
«Ключовий пріоритет зараз — це щоб всі сторони виявили стриманість та нормалізували ситуацію, замість того, щоб роздувати вогонь, та шукати дипломатичне рішення замість подальшої ескалації», — заявив Чжао.
Коментарі - 3
https://www.unian.ua/politics/viyna-v-ukrajini-ta-interesi-kitayu-novini-ukrajina-11745268.html