24% представників малого та середнього бізнесу вже не мають резервних фінансових коштів, у 22% запасів вистачить всього на один місяць. Такі результати показало опитування представників МСБ, проведеного Європейською Бізнес Асоціацією.
Чверть представників малого бізнесу вже на межі виживання
Трохи кращі справи у 32% опитаних. Вони повідомили, що період фінансової стійкості їхнього бізнесу складатиме кілька місяців. На піврічний запас міцності розраховує 9% респондентів, а рік та більше зможуть протриматись тільки 5% опитаних представників МСБ.
Наразі ж майже половина малих підприємців не працюють взагалі, ще третина призупинили, але хочуть відновлювати свою діяльність. Повноцінно продовжують роботу тільки 13% представників МСБ.
Ще 14% представників МСБ довелось обмежити географію діяльності, а 3% — закрити частину торгових точок чи відділень. Тільки 4% представників МСБ наразі планують закривати свій бізнес.
Читайте також: Податкова революція під час війни: податки для ФОП зменшать удвічі
Виплати заробітної плати
27% опитаних компаній продовжують виплачувати заробітну плату у повному обсязі, а ще 8% виплачують додаткові кошти або зарплату наперед.
З іншого боку, 21% не мають змоги виплачувати заробітну плату, інші 19% були змушені скоротити виплати, 17% відправити персонал в неоплачувані відпустки, а 8% — звільняти людей.
Допомогою від держави у розмірі 6500 грн в рамках єПідтримки планують скористатися 51% опитаних представників МСБ, по 19% або не планують цього робити, або знаходяться в регіоні, на який не розповсюджується ця виплата.
Малий бізнес також активно долучається до допомоги армії та теробороні. Переважна більшість опитаних допомагають фінансово, інші — надають послуги чи постачають продукцію, медикаменти, засоби захисту та оборони.
Читайте також: Як отримати 6500 гривень тим, хто втратив роботу через війну: інструкція Мінцифри
Коментарі - 5
https://www.unian.ua/economics/finance/laskavo-prosimo-do-komunizmu-rosiyski-banki-na-porozi-ekonomichnogo-kolapsu-novini-ukrajina-11743375.html
Про це пише Forbes.
Ця соцмережа найпопулярніша в Росії. За словами її голови Адама Моззері, нею користувалися 80 млн осіб. Для порівняння: російською мережею «ВКонтакте» користуються 73 млн, а Facebook — 39,7 млн.
Instagram — найбільш бізнес-орієнтована соцмережа в Росії, каже маркетолог Павло Гуров. Телеведуча Ксенія Собчак, за версією Forbes Росія, — лідер за доходом у соцмережах у 2020 році, на блогінгу вона заробила $1,48 млн. Друге місце за співачкою Поліною Гагаріною ($0,89 млн), а на третьому — Іда Галич ($0,85 млн). Дохід відомої в Україні Івлєєвої - $0,61 млн, вона на шостому місці.
За даними trendHERO, у російському Instagram-просторі близько 255 000 мікроінфлюенсерів і майже 20 000 макроінфлюенсерів та мільйонників. Переставши користуватися Instagram, усі ці блогери, очевидно, втратять доходи.
Інші мережі Telegram і ВКонтакте, на які масово намагаються перейти російські блогери, не зможуть забезпечити їм колишній рівень заробітку. Інструменти Telegram не підходять для монетизації контенту.
Не врятує російських блогерів і VPN — російські користувачі можуть використовувати цей інструмент, але недовго, каже CEO WhyNot? Enot Євген Таллер. «Постійно підключати VPN — це незручності, з якими більшість користувачів не будуть миритися», — каже Таллер.
Забыл… самое главное это немецкий порядок ( со слов эксперта)!
Офіційне оголошення дефолту може також призвести до пред’явлення претензій за свопами кредитного дефолту, страховими інструментами, призначеними для покриття збитків, якщо країна або компанія не зможе виконати свої боргові зобов’язання.
Якщо Росія в цьому місяці заплатить в доларах, дефолт буде відкладений; якщо не заплатить зовсім, то Росію чекає «жорсткий» дефолт, що відрізає країну від фінансових ринків.