Податковий Комітет ВРУ одноголосно затвердив проєкт закону щодо підтримки громадян та бізнесу в Україні на період воєнного стану. Головні нововведення документа підсумував голова бюджетного комітету ВРУ Данило Гетманцев.
15 березня 2022, 10:47
Новації для бізнесу на час війни: 2% від обороту, або ПДВ — 7%
►Підписуйтесь насторінку«Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
Що передбачає закон
Можливість фізичним особам та підприємствам з оборотом до 10 млрд грн сплачувати єдиний податок з обороту в обсязі 2% за правилами, встановленими для 3-ї групи платників єдиного податку, тобто із звільненням від податку на прибуток, ПДВ та інших платежів.
Для фізичних осіб-підприємців 1-ї та 2-ї груп сплата єдиного податку є добровільною.
Крім цього:
- визначено особливості нарахування окремих податків та зборів в умовах воєнного стану, зокрема ЄСВ, плати за землю, екологічного податку;
- зменшення ПДВ до 7% та звільнення від акцизу з пального;
- звільнення споживачів від відповідальності перед кредитодавцем за прострочення виконання зобов’язань за договором про споживчий кредит;
- обмеження місячної винагороди держслужбовців 10-ма розмірами мінімальної заробітної плати;
- звільнення від оподаткування ПДФО допомоги постраждалим від військової агресії рф.
Нагадаємо
Як писав «Мінфін», Президент України Володимир Зеленський дав Уряду доручення «максимально послабити податки» й «прибрати всі складнощі», щоб повернути малий і середній бізнес.
Читайте також: В Україні заборонили податкові перевірки на час дії воєнного стану
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 8
диверсанты в органах власти не закончились, и они подталкивают к проведению национализаций (например вагонов) без соблюдения процедур. так нельзя делать стране, которая хочет стать участником ЕС.
вот сейчас этим диверсантам надо задать вопрос: а где аресты сперва имущества, которое подбивают национализировать с нарушением порядка, где санкции на резидентов рашки, и т. п.
они специально не выполняют процедуру, предусмотренную законами. надо ввести санкции, арестовать и передать арме имущество в управление, прокуратуре доказать преступную связь, и потом национализировать без компенсации.
иначе за все расчитается украинский народ.
уважаемые члены правительства, не идите на поводу диверсантов, соблюдайте законы, народ и так страдает от войны, не делайте народу сюрпризы которые ударят по карману
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на «Укрзалізницю».
За даними УЗ, зараз 15 тис. російських вагонів стоять на коліях України, які належать 250 компаніям.
«Діємо в рамках закону. На першому етапі складаємо перелік власників вагонів, у яких серед засновників є РФ. Далі буде Кабмін, РНБО, указ президента, та ще один закон України. Процедура займе час, тож починаємо вже», — йдеться в повідомленні.
Визначення хто з власників вагонів має в капіталі частку РФ — теж задача нешвидка. «Хоча є компанії, які точно належать РФ. Зокрема, це ВЕБ-Лізинг, ВТБ-Лізинг, Газпромтранс, ГТЛК, Сбербанк Лізинг. Це вже більше 3000 вагонів», — зазначили в УЗ.
Українських вагонів на території Росії всього 482.