Україна почала процес євроінтеграції офіційно — на саміті у Версалі на засіданні Ради ЄС всі лідери країн Євросоюзу підтримали таке рішення. Про це у Твітері повідомив президент Литви Гітанаса Науседи, пише РБК-Україна.
Україна офіційно розпочала процес євроінтеграції. Лідери ЄС сказали «так»
►Підписуйтесь насторінку«Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
«Історична ніч у Версалі. Після п'яти годин палких дискусій лідери ЄС сказали „так“ українській євроінтеграції. Процес почався», — йдеться в публікації.
Що ще залишилося зробити
Наразі залишається справа за Єврокомісією, яка має також схвалити старт та надати свої висновки щодо української заявки на членство в ЄС.
«Тепер справа за нами та українцями, щоб зробити це швидко. Героїчний український народ заслуговує того, щоб знати, що йому раді в ЄС», — пише литовський президент.
Читайте також: ЄС має розробити план відновлення України на 100 мільярдів євро — прем'єр Польщі
Рада ЄС: України належить до європейської сім'ї
У заяві на сайті Ради Євросоюзу за підсумками саміту у Версалі йдеться, що європейські устремління та вибір України — визнаний.
«Європейська рада визнала європейські устремління та європейський вибір України, як зазначено в Угоді про асоціацію.
28 лютого 2022 року, реалізуючи право України на вибір своєї долі, президент України подав заявку на вступ до Європейського Союзу.
Рада діяла швидко і запропонувала Комісії подати свою думку за цією заявою відповідно до відповідних положень договорів.
В очікуванні цього і без зволікання ми ще більше зміцнюватимемо наші зв'язки і поглиблюватимемо наше партнерство, щоб підтримати Україну в її дотриманні її європейського шляху. Україна належить до нашої європейської сім'ї", — йдеться у тексті заяви.
Нагадаємо
1 березня Європейський парламент переважною більшістю голосів затвердив резолюцію, яка рекомендує державам-членам ЄС працювати над наданням Україні статусу кандидата на вступ.
Коментарі - 14
КИЇВ Москву хрестив — КИЇВ Москву і відспіває!
Президент Джо Байден оголосить, що США разом із G7 та Європейським Союзом закликатимуть до скасування статусу «найбільшого сприяння» для Росії, що передбачає постійні нормальні торговельні відносини в США. Про це повідомляє портал CNN із посиланням на джерела.
Очікується, що кожна країна запровадить цей захід на основі своїх національних процесів. Джерела відзначили зусилля Конгресу зі скасування постійних нормальних торговельних відносин із РФ.
Байден оголосить про це у п’ятницю, а потім, як очікується, до Конгресу буде внесено відповідний законопроєкт.
Скасування режиму нормальних торговельних відносин відкриє шлях до запровадження підвищених мит російський імпорт.
Мы выстоим. Слава Украине!
І розпад раші!
«Русский корабль, иди на*уй».
https://www.echr.coe.int/Documents/Stats_pending_2022_BIL.pdf
Однак, держава-кандидат до Євросоюзу повинна спочатку забезпечити на національному рівні дотримання прав своїх громадян, щоб вони не скаржилися дуже часто до міжнародних судів, а вже потім претендувати на вступ до Євросоюзу.
Що стосується України, то вона спочатку повинна навчитися автоматично виконувати рішення національних судів (справи Іванова та Бурмич):
https://unba.org.ua/assets/uploads/7033d2d691fd4cc34db8_file.pdf
Досвід Туреччини, яка подала заявку на вступ до Євросоюзу ще у 1987 році, але й досі не отримала омріяного членства, це підтверджує.