У Росії тижнева інфляція в період з 26 лютого до 4 березня досягла 2,22%. Такий приріст цін за тиждень спостерігався ще у грудні 1998 року, тоді за місяць інфляція становила 11,6%. Про це пише «Радіо Свобода».
Тижнева інфляція в Росії сягнула показників кризового 1998 року
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Річна інфляція у Росії станом на 4 березня перевищила 10% — вперше із січня 2016 року. Тиждень тому, 25 лютого, показник становив 9,05%.
За даними Росстату, ціни на нові легкові автомобілі в середньому зросли на 17,1%, телевізори — на 15%, пилососи — на 14,6%, смартфони — на 9,6%. Продовольчі товари подорожчали більш ніж на 10%.
Зростання споживчих цін пов’язують із впровадженими санкціями та ослабленням рубля на тлі вторгнення Росії в Україну.
Читайте також: Чому дефолт Росії вже близько — Ерік Найман
Агентство Fitch напередодні знизило рейтинг Росії до переддефолтного рівня. Міжнародні компанії масово припиняють свій бізнес у Росії, США припиняють імпорт нафти, газу та вугілля. Від закупівель російських енергоносіїв до кінця цього року повністю відмовиться Великобританія.
Коментарі - 2
Про це він заявив в інтерв'ю «Ехо Москви».
«Ми (росіяни, — УНІАН.) можемо не вижити. Це треба дуже ясно розуміти. Вже цього року можемо не вижити», — сказав він.
За словами Павловського, заняття міст в Україні РФ ніяк не допоможе: «Ну уявіть, зайняли Харків, хоч зайняли Київ. Що далі? Ви що, полегшили тиск на Росію? Ні, небезпека підвищується, тиск підвищується, ризик великої війни з Росією підвищується, значить, це не є шляхом до виходу».
Він додав, що санкції - це не єдиний, але «сильний, негайний і глобальний» удар по Росії.