Індекс волатильності валют Deutsche Bank учора виріс на 10% — це найвищий рівень з початку пандемії у квітні 2020 року, повідомляє CNBC. На валютних ринках «дикі» коливання, пише видання.
Війна в Україні б'є по валютах. На що очікувати найближчим часом
Євро
Євро додав 0,4% по відношенню до долара, але водночас знизився більш ніж на 4% до нього з початку війни, оскільки фокус уваги більше зміщується на питання постачання енергоносіїв.
За даними BMO Capital Markets, відносно менше падіння євро порівняно з іншими європейськими валютами частково пов'язане з високим рівнем ліквідності обмінного курсу EUR/USD.
На думку Goldman Sachs, євро відносно сильний по відношенню до польського злотого, шведської крони, долара США, угорського форинту і британського фунта стерлінгів, водночас відносно слабкий по відношенню до швейцарського франка. Автори вважають, що ці дані говорять про те, що «пари EUR/USD і EUR/GBP є найбільш підходящими кросами для нового хеджування ризиків, пов'язаних з Україною».
Автори вважають, що зниження євро та його подальші перспективи можуть бути збалансовані урядами ЄС за допомогою, наприклад, фіскальних послаблень. Водночас, більш чіткого прогнозу вони поки дати не можуть і очікують більшої ясності щодо геополітичної кризи, що розгортається.
Рубль
Російський рубль втратив більш ніж 64% по відношенню до долара з початку року, досягнувши рекордно низького рівня, значною мірою через західні санкції, накладені на Росію та її фінансову систему.
Центральним фактором зниження минулого тижня, згідно з BMO, був фактичний бан для центробанку Росії щодо використання майже ⅔ своїх валютних резервів, більша частина яких була деномінована в євро і зберігалася в банках ЄС.
Траєкторію падіння рубля по відношенню до долара США пом'якшили кілька факторів, вважають у ВМО. Наприклад, непогані «зовнішні» позиції РФ до вторгнення, відсутність повної та негайної заборони на імпорт в ЄС російського викопного палива, а також підвищення Банком Росії відсоткової ставки до 20%.
Втім, у ВМО не впевнені, що офіційний курс відображає справжнє співвідношення USD/RUB і припускають, що російські фіз- та юрособи можуть платити за покупку доларів США насправді набагато більше.
Хоча світовий валютний ринок офіційно не закритий для торгівлі рублем, BMO заявила, що санкції зробили валюту «украй неліквідною».
Читайте також: Що вже втратила Росія за два тижні війни в Україні?
Злотий та інші
ВМО зазначає, що валюти країн пострадянського табору також «падають», і припускають, що масштаби падіння можуть свідчити про втечу капіталу з цих валют. Серед таких польські злоті, угорські форинти та чеські крони, всі вони впали на 8−12% з моменту, що передував вторгненню.
Ліквідність цих валют вкрай низька, що сприятиме збереженню волатильності, вважають у ВМО.
Автори прогнозу зазначають, що найбільш уразливою серед зазначених валют є польський злотий, оскільки Польща є основним пунктом прибуття для українських біженців та ключовим вузлом у маршрутах постачання в Україну товарів та зброї.
Читайте також: Воєнний стан: що відбувається з банками та держфінансами в Україні
Коментарі - 3
https://www.unian.ua/economics/finance/pohoron-rosiyskogo-rublya-novini-ukrajina-11736436.html