Міжнародне рейтингове агентство S&P знизило кредитні рейтинги понад 50 найбільших російських компаній у сфері ПЕК, будівництва та зв'язку у місцевій та іноземній валюті. Про це повідомляють російські ЗМІ, пише ЕП.
На шляху до дефолту: S&P знизило кредитні рейтинги «Газпрому» та «Роснєфті»
Рейтинги низки найбільших компаній РФ знижено до «C» і «CCC-» з негативним прогнозом. Зміни торкнулися таких компаній, як «Газпром», «Роснефть», «Російська залізниця», МТС, «Алросу» та X5 Group.
У S&P пояснили, що це пов'язано зі зниженням рейтингів Росії до CCC-.
На початку березня S&P знизило довгостроковий суверенний кредитний рейтинг Росії в іноземній валюті з ВВ+ до CCC-. Довгостроковий рейтинг у національній валюті також знизився з BBB- до ССС-.
Читайте також: Чому дефолт Росії вже близько — Ерік Найман
Як писав «Мінфін», наша країна не лише провалила путінський бліц-криг, а й швидко перевела економіку на роботу в умовах воєнного часу. У незахоплених окупантами містах є вода, світло та тепло, забезпечується підвіз продовольства. Тут читайте детальніше, як живе наша економіка зараз.
Коментарі - 2
Таку думку висловив у Facebook експерт з банків та банківського нагляду Case Україна Євген Дубогриз.
«росія вже в дефолті. росія не сплатила відсотки за рубльовими бондами, та оголосила, що буде виплачувати відсотки за валютними бондами в рублях. Це дефолт за будь-якими канонами та приписами. Не платить, не збирається платити, публічно про це каже — що ще треба? Що й визнала одна з рейтингових агенцій, Moody’s, яка оцінила кредитний рейтинг росії як Са. Са за мудіс — це не «переддфолтний» рейтинг, це дефолт у повний зріст — «likelihood of being near or in default, but some possibility of recovering principal and interest», — пише експерт.
Він додав, що Росія свій дефолт не визнає - це звичайна справа для країни-агресора.
«Та це й не потрібно насправді. То й на краще — буде додаткова паніка в них трохи згодом», — резюмував він.