Нацбанк дозволив українським банкам викуповувати у іноземних фінансових установ готівкову гривню за безготівкову іноземну валюту обсягом до еквівалента €1 млн на добу. Відповідну постанову ухвалило правління регулятора, передає Інтерфакс-Україна.
Українці зможуть продавати гривню іноземним банкам за справедливим курсом. НБУ схвалив постанову
►Підписуйтесь насторінку«Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
Наразі багато громадян України скаржаться, що курс готівкової гривні за кордоном занижено у декілька разів порівняно з безготівковим курсом. Особливо актуальна ця проблема у прикордонних районах, де нині дуже багато українських біженців.
Наприклад, українці діляться у соцмережах, що вчора, 6 березня, курс євро в польських банках був 1:120, а у Львові — 1:48. Відбувається це тому, що не всі біженці встигли продати гривню при виїзді, багато хто поспіхом переходив кордон і сподівався обміняти гроші вже у Польщі.
«Тепер людям треба євро, а на руках у них гривня. Покласти гривню на карту неможливо, щоб розрахуватися за нормальним курсом. В банках і Western Union гривню не приймають. Ось така спекуляція», — пише старший проєктний менеджер НБУ Катерина Щеглова.
Рішення НБУ має дозволити подолати перекоси курсу готівкової гривні за кордоном.
Крім того, Національний банк дозволив:
- з 1 березня 2022 року клієнти можуть знімати з рахунків в іноземній валюті до 30 тис. грн на день. Раніше Нацбанк повністю забороняв знімати валютну готівку;
- без обмежень знімати готівкову іноземну валюту з рахунків підприємств та установ, що забезпечують виконання мобілізаційних планів (завдань) уряду та на підставі окремих дозволів НБУ;
- знімати готівкову валюту у філіях та відділеннях банків, що розташовані на територіях, які перебувають під загрозою окупації Росією, у межах залишку коштів на рахунку за умови їх наявності. Рішення про видачу коштів ухвалюватиметься керівником філії або відділення банку.
- використовувати платіжні картки за кордоном для розрахунків та отримання готівки.
Регулятор також звернув увагу, що від моменту впровадження воєнного стану НБУ не вводив жодних обмежень на безготівкові розрахунки, у тому числі за кордоном.
Дивіться також: Фіксований курс та ліміти на зняття готівки. У НБУ розповіли, як працюватимуть банки під час воєнного стану — доповнено (відео)
Національний банк заборонив:
- зараховувати кошти на рахунки клієнтів-фізосіб за переказами, ініційованими з використанням електронних платіжних засобів, емітованих учасниками міжнародних платіжних систем, що здійснюють свою діяльність на території Російської Федерації та Республіки Білорусь.
- приймати в Україні електронні платіжні засоби (включаючи перекази, здійснення розрахунків та видачу готівки), емітовані учасниками відповідних міжнародних платіжних систем.
Коментарі - 13
Картою Приватбанку:
Курс 32.1539 UAH/EUR
«Геніально… а нічо, що потім перерахують по актуальному курсу?»
Нічого геніального — тільки здоровий глузд…
Актуальний безготівковий курс буде набагато меньший,
чим готівковий у Львові, або у Польші…
І до ворожки не ходи…
Картою Приватбанку:
Курс 32.1539 UAH/EUR
не вивозити готівкову гривню за кордон,
а внести її на рахунки в Україні.
https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-rekomenduye-ne-vivoziti-gotivkovu-grivnyu-za-kordon-a-vnesti-yiyi-na-rahunki-v-ukrayini