Україна звернулася до ОБСЄ з пропозицією посилити моніторинг і контроль за ситуацією з ядерними об'єктами в Україні. Про це повідомила пресслужба Міністерства енергетики.
Україна закликала ОБСЄ посилити моніторинг ядерних об’єктів України
►Підписуйтесь насторінку«Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
«Україна наполягає на тому, щоб спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в нашій країні встановила цілодобовий контроль і аналіз ситуації на всіх вітчизняних ядерних об'єктах, зокрема Чорнобильській та Запорізькій АЕС, а також інших українських діючих атомних електростанціях».
Про це йдеться у спільному зверненні Міністра енергетики України Германа Галущенка та очільників Державної інспекції ядерного регулювання України Олега Корікова і ДП «НАЕК «Енергоатом» — Петра Котіна, 5 березня 2022 року, спрямованому на адресу Генерального секретаря ОБСЄ Хельги Марії Шмід.
За словами Міністра Германа Галущенка, у листі наведено детальну інформацію щодо злочинних і загрозливих дій армії РФ поблизу й на самих ядерних об'єктах України. Мова йде передусім про захоплення Чорнобильської та Запорізької АЕС і водночас тероризування персоналу та мешканців розташованих поруч міст.
Читайте також: ЄС намагається обмежити права Росії в МВФ
Тож автори звернення закликали ОБСЄ невідкладно розпочати роботи зі встановлення й документування всіх фактів злочинів російських військ, які загрожують безпечному функціонуванню ядерних об'єктів і можуть призвести до екологічної катастрофи світового масштабу.
Нагадаємо
Як писав «Мінфін», російські військові захопили Чорнобильську атомну електростанцію в перший день війни, 24 лютого.
В Офісі президента завляли, що це «одна з найсерйозніших загроз Європі сьогодні», оскільки російські війська можуть готувати провокації на ЧАЕС або «скористаються пошкодженнями, отриманими об'єктами під час атаки, щоб звинуватити в цьому Україну, або самі пошкодять ці безумовно найнебезпечніші об'єкти».
4 березня в Енергодарі Запорізької області унаслідок обстрілів загорілась АЕС. Пожежу загасили, електростанція захоплена російськими військами, вони контролюють адмінбудівлі та прохід на станцію.
Читайте також: Як живе наша економіка за умов війни: бюджет, пенсії, комуналка, продовольство
Коментарі - 1
Про це йдеться у звіті СММ.
«Процес тимчасової евакуації всіх міжнародних членів місії майже завершено. Остання група — голова місії та вище керівництво — тепер залишить Україну», — йдеться у звіті.
Раніше усі інші міжнародні члени місії вже виїхали.