За поточними підрахунками Національного банку, зараз ВВП України становить лише половину свого розміру до початку війни. Про це заступник голови Нацбанку Сергій Ніколайчук повідомив в інтерв'ю Bloomberg, передає Економічна правда.
ВВП України через війну скоротився вдвічі — НБУ
►Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіна»:
головні фінансові новини
«Ми намагаємося тримати нашу фінансову систему під контролем, але наші попередні розрахунки, які ми робимо щодня, показують, що обсяг нашого ВВП зараз становить лише половину нормального обсягу ВВП у мирних умовах», — заявив Ніколайчук.
Він зазначив, що така ситуація створює тиск на державні фінанси, тому Україна гостро потребує фінансової підтримки міжнародної спільноти, щоб протистояти Росії.
«Але зараз дуже складно підрахувати як багато мільярдів доларів, можливо, сотень мільярдів доларів нам знадобиться після війни для відновлення економіки», — додав Ніколайчук.
Читайте також: Військовий стан: що відбувається з банками та держфінансами в Україні
Нагадаємо
3 березня Європейський Союз підписав з Україною Меморандум про надання 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги.
У той же день стало відомо, що Адміністрація президента США Джо Байдена звернулася до Конгресу США з проханням схвалити виділення $10 млрд на допомогу Україні. Про це повідомила газета The Washington Post із посиланням на два джерела.
Ще 1 березня Прем'єр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що ЄС має розробити план відновлення України після війни на 100 млрд євро за рахунок Євросоюзу.
Коментарі - 30
на въездах в населенные пункты на банерах разместить лозунг поддержки «фашизм не пройдёт, возвращайся в россию»
Експерти кажуть, що якщо західні санкції це був удар по великому та державному бізнесу, то воєнний стан вдарить по малому та середньому бізнесу.
«Держава зараз почне регулювати ціни, а витрати бізнесу зростуть. У такій ситуації багатьом компаніям буде простіше закритися, ніж працювати собі на збиток», — каже Олексій Кущ.
Додатковим ударом у російській економіці стане висока ставка запозичення. Тепер гроші для бізнесу подорожчали у рази.
«Довгий час тримати ставку на такій високій позначці заради порятунку рубля не вийде через негативний ефект на економіку. Хто братиме за такої ставки позики — абсолютно незрозуміло. Найімовірніше, люди чекатимуть на зміни умов», — каже Сергій Родлер.
Рубль в утиль, а економіка росії в пекло!
«Русский корабль, иди на*уй».