Власників та менеджерів магазинів в Україні, які завищують ціни на продовольчі товари під час війни, суворо каратимуть. Про це попередив голова Київського обласного територіального відділення АМКУ Олексій Хмельницький.
Покупцям запропонували фіксувати список магазинів, які завищують ціни у воєнний час
Він нагадав, що 12 січня в Україні запровадили заборону на націнку на соціально важливі продукти понад 10%.
«Закони України потрібно виконувати і під час війни», — наголосив Олексій Хмельницький.
Він запевнив, що всі ці порушення зафіксують і ті, хто порушує закон, нестимуть відповідальність.
«Про відповідальність за завищені ціни під час військового стану говорити не буду, нагадаю лише те, що у разі порушення конкурентного законодавства — порушників (продавець це чи постачальник) чекає найсуворіше покарання», — написав він.
Читайте також: НБУ закликає знімати готівку на касах магазинів замість банкоматів
Як правильно фіксувати порушення
За словами Хмельницького, до Київського обласного територіального відділення АМКУ масово пишуть про захмарні ціни на продукти у Києві в деяких магазинах. Він закликав споживачів фіксувати такі магазини. Необхідні фото, чеки, ціни, дати та місцезнаходження.
«І надсилайте мені, можна навіть в особисті повідомлення. Ми нічого не забудемо. Спекулянтам не заздрю. Я залишаюсь в Києві і теж бачу все на свої очі», — наголосив він.
За встановлення цін у валюті теж доведеться відповідати
НБУ заявляє про наявність у країні практики встановлення цін на товари та послуги в іноземних валютах замість гривні.
«НБУ засуджує рішення бізнесу та людей, які в такій складній ситуації для громадян України встановлюють ціни на товари та послуги не в національній валюті, а в іноземній, зокрема в доларах США чи євро. Так, Національному банку стало відомо про випадки встановлення в Україні цін на оренду житла в євро», — сказано у повідомленні регулятора.
Нацбанк нагадує, що гривня як національна валюта є єдиним законним платіжним засобом на території України і має прийматись усіма фізичними та юридичними особами без будь-яких обмежень по всій території України та за всіма видами платежів відповідно до статті 35 закону про НБУ.
«Відповідно, встановлення цін в Україні в іноземній валюті є незаконним. Такі дії є не лише аморальними в умовах війни, а й є прямим порушенням законодавства України», — наголошує фінрегулятор.
Коментарі - 8
Грибы в мирное время стоили по 50…
А во время войны уже по 30…
У меня у знакомого магазин, полки полупустые, спрашиваю что с завозом, он отвечает: всё печально, у поставщиков цены уже выше чем в магазине, да и везти особо не хотят.
Вспомнить цены двухнедельной давности, добавить к ним от 10 до 20
процентов наценки и сравнить с теми, которые сейчас…