Санкції Заходу, спрямовані на блокування резервів російського центробанку, зруйнують основну оборону країни проти девальвації її активів, повідомив в інтерв'ю CNBC Камакшья Тріведі, стратег Goldman Sachs
Санкції знищать будь-який апетит до інвестицій у РФ — Goldman Sachs
►Підписуйтеся на «Мінфін» в Instagram:
головні новини про інвестиції та фінанси
Західні країни планують заблокувати фінансові резерви Центробанку Росії, позбавивши його можливості купувати рубль у західних фінансових установ та ліквідувати активи. Тріведі вважає цей крок найважливішим з усіх досі зроблених, оскільки він знищує «першу й основну лінію оборони» Москви від санкційного тиску.
Експерт нагадує, що за період 2014−2015 року, коли Росія почала агресивні дії проти України, а ціна на нафту значно знизилася, російські резерви «схудли» на близько $100 млрд. І все одно, незважаючи на майже щодені інтервенції центробанку, рубль значно впав за той період.
Тепер же цей основний захисний механізм російської влади їй недоступний, або майже недоступний. Тож Тріведі прогнозує, що на рубль та інші російські активи чекає «довгий період слабкості та волатильності», що відлякає майже всіх глобальних інвесторів.
Читайте також: Нові санкції проти Росії: як вмиратиме путінська Імперія зла
Однак поки що багато деталей щодо імплементації санкцій досі не вирішені, а США та ЄС мають дещо відмінні переліки підсанкційних установ. Це ускладнює оцінку наслідків санкцій для російського центробанку.
Чи паралізують санкції центробанк
Колишній заступник голови Центрального банку Росії Сергій Алексашенко спрогнозував, що нові санкції можуть фактично паралізувати установу.
«Якщо ми припустимо, що Європейський Союз, США та члени G-7 заморозять і заблокують усі активи та рахунки центрального банку, то наступного дня у центрального банку буде фізичного золота, яке зберігається в Росії, на $135 млрд, і приблизно $60 млрд у (китайських) юанях, ось і все», — сказав він.
При цьому попит на юань у Росії дуже низький, а золото не можна буде продати за долари чи євро, а «продавати його за юань — це дурість», вважає Алексашенко. Це може зрештою призвезти до ситуації, коли центробанк не здатний проводити свою щоденну діяльність.
Читайте також: Путін підписав указ про відповідь на санкції
Гібридна війна
За словами експосадовця, такий крок можна розцінювати як елемент гібридної війни, але«цю війну розпочав не ЄС і не США».
«Якщо Росія хоче використовувати інструменти сучасної цивілізації, якщо Росія хоче використовувати інструменти глобалізованої економіки, глобалізованого світу — долар США, євро, британську правову систему, американську правову систему, європейську правову систему — Росія має дотримуватися правил», — заявив Алексашенко.
Читайте також: Нова дійсність російської економіки. Русский корабль, иди на !!!(оновлюється)
Які санкції запровадили проти Росії
Світові лідери цими вихідними узгодили новий пакет вбивчих санкцій проти держави-агресора.
-
EC, США, Канада та Британія погодилися відрізати російські санкційні банки від системи SWIFT.
-
Проти російського центробанку будуть запроваджені обмежувальні заходи, які не дозволять йому використовувати його міжнародні резерви.
-
Буде обмежено продаж «золотих паспортів», які дозволяють багатим росіянам, пов'язаним із російським урядом, отримувати громадянство розвинених країн та доступ до їхніх фінансових систем.
-
Цього тижня буде створено оперативну трансатлантичну групу, яка виявлятиме і заморожуватиме активи фізосіб та компаній із санкційних списків. Причому, як випливає з тексту заяви, йдеться, зокрема, і про активи, якими вони володіють через третіх осіб.
-
Обмеження були накладені на російські банки (зокрема ВТБ і Сбербанк), експорт до Росії високотехнологічної продукції, на Центробанк, Мінфін, РФПІ та великі держкорпорації.
Санкції проти Росії запровадили декілька десятків країн, зокрема країни ЄС, США, Канада, Японія, Австралія та інші.
Коментарі - 1