Протистояння Україна-РФ поки що тільки посилюється, і це повністю формує курсову погоду на міжбанку. Економіка відходить на другий план на валютному ринку, і це погано для гривні.
Прогноз щодо курсу долара та євро: до якого рівня може зрости курс найближчим часом
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Поки що попит на торгах суттєво перевищує пропозицію, що тисне на курс. Рятує ситуацію Нацбанк, який практично щодня проводить інтервенції та намагається цим згладити курсові коливання. Йому це частково вдається, але не завжди, оскільки курс все одно поки що зростає. «Ворогом» для гривні сьогодні буде і погашення ОВДП на суму 17,98 млрд гривень і відсотків ще за 4 іншими випусками паперів.
За нашими даними, серед одержувачів гривні чимало нерезидентів і вони в цій ситуації купуватимуть валюту за ці кошти. За розрахунками Мінфіну це додасть ще близько $160−220 млн додаткового попиту на валюту найближчими днями і швидше за все — НБУ доведеться закривати і ці суми за рахунок резервів. Тим більше, що період розрахунків із податків у підприємств закінчено і незабаром починається період відшкодувань ПДВ експортерам, що також завжди працює проти нацвалюти на міжбанку.
Як і весь цей тиждень, напруга навколо можливого початку війни досягла свого апогею і психологічний фактор знову сьогодні буде визначальним для курсоутворення на міжбанку. Застосовуватиме регулятор як формат запиту кращого курсу, так і продаж за єдиним курсом.
При негативному фоні новин котирування по долару на міжбанку можуть «загнати» до мети в 30 гривень за долар до кінця тижня з відповідною корекцією курсу євро щодо гривні через перерахунок пар євро/долар і долар/гривня.
За нашими розрахунками статистика торгів у середу перебуватиме в межах 440−670 угод за загальної суми операцій до $220−290 млн.
Курси міжбанку, за прогнозом Мінфіну 23 лютого будуть у межах: долар — коридор 28,95 — 29,35 грн, євро — коридор 32,80 — 33,30 грн.
Враховуючи ситуацію на ринку та її повну залежність від фону новин, а він поки що негативний — коридори за курсом долара та євро будуть дуже широкими і на міжбанку, і на готівковому ринку.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній та банків будуть перебувати в межах:
Долар: коридор купівлі та продажу 28,60−29,70 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній 20−25 коп, а в касах банків від 20 до 40 коп.
Євро: у банках коридор від 32,50 до 33,70 грн. при спреді до 30−45 коп., а в обмінниках фінкомпаній — коридор від 32,70 до 33,45 грн. при спреді в межах до 35 копійок.
Поки що розкид цінників в обмінниках фінкомпаній та банків буде надзвичайно широким і часто змінюється протягом дня.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 28,60 — 28,95 грн і продаж 29,25 — 29,70 грн.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 28,90 — 29,10 грн і продаж 29,25 — 29,50 грн.
«Мінфін Валюта» — безкоштовний мобільний застосунок, у якому доступна вся необхідна інформація — від курсів валют усіх українських банків до розташування пунктів обміну: Google Play або AppStore .
Коментарі - 177
я думаю речь о чем-то таком. ну или о электромагнитных импульсных пушках, которые на сколько я знаю в данный момент больше на фантастику похожи
Оце у людей дах їде взагалі.
8 років війна, зараз просто за нас впряглися американці та весь світ, саме тому такий розголос.
Поки бомбить тільки московських кукушок через те що всі спокійні :)
На МКС чи одразу на марс?.. :)
Не подобається капіталізм, марш до венесуели.
Без войны и паники, доллар бы повторно 29 не достал бы.
Львов брать никто не собирается, поэтому туда и переехали посольства. Похоже, что им дали гарантии.
господа, ну хоть немного подумайте перед тем как писать
Думаю, всім зрозуміло, що за «негативного фону» курс може бути і 50, і більше. В залежності від ступеню «негативності». Якщо буде тривале заморожування за абхазьким чи навіть осетинським сценарієм, увімкнуться економічні фактори замість панічних настроїв.
Розумієте, тримати 150 тисяч солдат за межами постійної дислокації місяцями не буде навіть такий, як Путін. Або в бій, або додому. Відповідно, ситуація або дійде до критичної, або стабілізуватиметься впродовж наступних кількох тижнів. Звичайно, якщо не буде нових панік…
Забули московських ботофермерів.
Напряжение только усиливается из-за того, что Путину дали возможность использовать официально армию за пределами РФ. Санкции первые пошли, но они пока очень слабые, Путина это не остановило, скоро будет еще более жесткие бои на линии разграничения. Как по мне будет правильно разорвать диплом.отношения с РФ, в них нет смысла: только сражение и новые санкции остановят Путина.
Пошел умеренный рост, ожидаемо. Нерезы также выходят и далее, вчера еще начали откупать, то что сегодня упадет от выплат по ОВГЗ.
Президент обещает послабление бизнесу, снизить ст-ть топлива, призвал резервистов. Как по мне война будет, важно давать отпор, чтобы не было у нас «котлов» и наносить удары заранее.
Всем остальным нужно сохранять спокойствие, работать, как в Израиле, и понимать что только сила и сопротивление остановит врага.
Военное положение давно пора принять в Донец. и Луган. областях, далее по обстоятельствам. В Турции военное положение, потом чрезвычайное положение месяцами.
НБУ будет лить, МВФ начала работу у нас онлайн.
Доллар 29,25 +/- 13 коп.
Евро 33,15 +/- 15 коп.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/183388/
а он просто так ничего не говорит.
В случае реализации курс будет около 60 грн/$.
и в итоге будет как в фильме про голобородбка — «Украина от Королевства Троещина до Кошерной республики»
https://www.pravda.com.ua/news/2022/02/23/7325101/
давайте реще, а то не даете старт ракете)))
должна спасть паника.
Не обмежаться, 80 вже мають. У випадку прямої агресії впадуть на 50%. путін йухло, але ж не ідіот й точно не самовбивця.
Йому потрібна паніка, хаос і дефолт України. Він рухається до цього, а ми йому помагаємо…
ну почти…
Во время разного рода кризисов наличка надежнее.
Далеко ходить не надо, в 2018 тоже при ЧС по 38 покупали, все ждут.