Схоже, всьому світу «подобається» полоскотати собі нерви можливою війною між Росією та Україною. Зараз саме цей новинний фон став головним драйвером для поведінки основних ринків світу та відмінним інструментом для проведення будь-яких спекуляцій — від сировини до золота та продовольства. Кому війна, а кому — мати рідна.
Долар знову дорожчає на валютному ринку: що відбувається
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
У результаті золото на страхах війни закріпилося понад рівень $1890 за унцію, нафта досягла $95 за барель, а вся світова спільнота зайнята сумною грою в ворожіння — нападе, не нападе.
Навіть сьогодні, 21 лютого — у вихідний у США, коли зазвичай активність на українському міжбанку знижується через роботу з долара на ТОМі, сказати, що на міжбанку все було спокійно ми не можемо. Ще до обіду статистика торгів перевищила $100 млн, що є забагато за місцевими стандартами для таких умов роботи ринку.
І якщо стартував міжбанк з рівня 28,40/28,42 гривень, що було спочатку на 1,5 копійки нижчим за п'ятничне закриття, то до кінця сесії курс долара зріс до 28,595/28,615 гривень по Укрдилингу. А по Bloomberg остання угода пройшла по 28,63 гривні за долар. Тобто за рахунок фактора воєнної напруги валюта швидко дорожчає.
Після 10 години на міжбанку з'явився Нацбанк і став через запит кращого курсу закривати найдорожчі заявки на купівлю долара. Ця тактика дозволила знизити тиск на гривню і до 11 години долар котирувався в межах 28,47/28,49 гривень, а до опівдня курс досяг позначки 28,475/28,495.
Потім основні та найзавзятіші покупці закрили свої угоди багато в чому за рахунок регулятора і настав відкат котирувань. На обід дилери пішли при курсі 28,455/28,475.
Але формальне зміцнення нацвалюти було недовгим. Вже після 14 годин цінники продавців почали зростати, а частина покупців, що запізнилися, були змушені погоджуватися з їхніми котируваннями. Та поступово активність почала спадати, а серед гравців залишилися здебільшого спекулянти. Вони без особливих зусиль почали грати «на підвищення» і до 15 години розігріли курс до 28,52/28,54 гривень, а до кінця дня наздогнали його до 28,595/28,615 гривень за Укрдилінгом. А щодо Bloomberg, то остання угода по ньому пройшла вже по 28,63 гривні за долар, хоча з урахуванням того, хто її проводив і в яких обсягах — можна сміливо говорити, що вона мала більш спекулятивний характер.
Висновок: доки загроза військового конфлікту тільки посилюватиметься — жодний економічний фактор не стане головним при курсоутворенні. А основну роль у формуванні попиту та пропозиції на міжбанку гратиме лише політика. Сумно, що за всім цим стоять не лише сухі цифри котирувань, а реальні життя ні в чому не винних людей та їхня безпека.
Головні події 21 лютого на валютному ринку:
1) Курс долара за день зріс на 19,5 копійок із ранкових стартових 28,40/28,42 гривні до 28,595/28,615 гривень на кінець сесії.
2) Нацбанк майже всю активну сесію був змушений бути присутнім на міжбанку з продажем долара у форматі запиту кращого курсу.
3) Довідковий курс долара на 12:00 у понеділок перебував на позначці 28,4696 гривні, а офіційний курс на 22 лютого 2022 встановлено на рівні 28,4846 гривень за долар.
«Мінфін Валюта» — безкоштовний мобільний додаток в якому доступна вся необхідна інформація — від курсів валют всіх українських банків до розташування пунктів обміну: Google Play або AppStore.
Коментарі - 67
Почитав Ваші коментарі. Складається враження що Ви ворожий агент який веде проти України гібридну війну.
так, что как-то так.
из того, что я наблюдаю, ему пофиг табуретка
я до сих пор не могу принять происходящее: 2022 год, а идет захват территорий сопредельного государства. и где все эти ООНы, ОБСЕ и тд
сейчас наши западные друзья начнут опять выражать озабоченность
в то время как наш сосед прогревает двигатели на танках
и мы останемся один на один с добрым соседом
жаль, очень жаль, ведь ради чего, ради 10 человек в списке форбс, а что дальше, на кого станем похожи, Латинская Америка в лучшем случае (
А если вы живёте в Украине и не понимаете, что надо уважать и себя и украинцев за то, что вы живёте в демократической стране, то вам надо на расей.
Завтра буду продавать с целью не заработка, а поддержать действия НБУ.
Всё, что покупал по 28,0−28,20 продаю.
такой поддержки у НБУ не было с 2014
Откуда эта привычка на другое мнение или критику предлагать собирать чемоданы и уезжать?
Не нравится языковой закон? Езжай в россию
Не нравится армия и срочная служба? Езжай в россию
Не считаешь Украину демократичной страной? Езжай в россию
Не кажется ли вам что если каждый день миллионам людей предлагать двигать за границу, то идея передвинуть границу станет более привлекательной для них?
Я конечно понимаю, что в ваших влажных мечтах вы представляете как миллионы людей продают за копейки свои квартиры, бросают бизнес и работу, складывают черствые сухари на дорогу, завязывают узелок и сутулясь идут пешком к границе, но в связи с последними событиями все может оказаться как раз наоборот и сидя в лагере для беженцев в Польше или под Львовом, доедая паек из гуманитарной помощи, возможно, вы вспомните как вальяжно вы указывали кому куда направится и, возможно, поймете что вашими недругами были не законопослушные носители мовы оккупанта. Но скорее всего вы ничего не поймете.
吃里扒外
Уверен, что ситуация стабилизируется с последующим откатом к уровням 28,50 гривен и ниже на межбанке к концу февраля-первой декаде марта. в зависимости от дальнейшего развития событий на Донбассе. Обвалы российского рынка приведут к снижению накала агрессивных действий России. Минус в экономике — очередной рост цен на энергоносители, что ударит по ценам и в Украине.